DEFENDER <br>90 HARD TOP

DEFENDER
90 HARD TOP

İHTİYACINIZ OLAN NE VARSA YANINIZA ALIN
Ticari Araç Statüsünün Korunması Hakkında Önemli Bilgilendirme

TİCARİ ARAÇ STATÜSÜNÜN KORUNMASI HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME


Defender 90 Hard Top aracın; esasen yük taşımak için tasarlanmış ticari nitelikte ve birçok yönden binek motorlu araçlardan farklı ve daha sıkı mevzuat, kural ve şartlara tabi olan bir araç olduğuna dikkatinizi çekmek isteriz.


Bu aracı satın almanız halinde, söz konusu aracın;


- münhasıran yük taşımaya mahsus ticari bir araç niteliğiyle üretilip ithal edilerek ve bu ticari araç statüsüyle, ilgili mevzuatın kısıtlama ve kurallarına uygun ve tabi olarak satın ve teslim alınmış olacağını,


- yük taşıma dışında insan taşımaya mahsus veya sair surette herhangi bir modifikasyon işlemine uygun olmadığını,


- alıcısının aksi yöndeki her türlü iş ve işleminden doğacak hukuki, mali, vergisel ve sair her türlü sorumluluğun, bu aracı, alıcısı, sonradan elden çıkarsa ve/veya 3. bir kişinin zilyetliğine bıraksa dahi, Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’ye, üreticiye, yetkili satıcıya ve bu satışla ilgili başkaca kişilere karşı, anılanlardan her biri tarafından, aracın alıcısına ait kabul edilebileceğini,
bilmekte ve onaylamaktasınız.


LAND ROVER DEFENDER 2021 DÜNYADA VE TÜRKİYE'DE YILIN TASARIMI ÖDÜLÜ


DÜNYADA KADINLARIN TERCİHİ – 2021’DE YILIN OTOMOBİLİ


TOP GEAR 2020 “YILIN OTOMOBİLİ” VE “DURDURULAMAZ GÜÇ” ÖDÜLÜ SAHİBİ

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

DAYANIKLILIK

DAYANIKLILIK

Şimdiye kadarki en dayanıklı malzemelerin kullanıldığı araç, sınırlarını zorlayan zorlu koşullarda test edildi. Defender, en üst düzeyde dayanıklılık için tasarlandı.
KAPASİTE

KAPASİTE

Doğuştan yetenekli. Defender, zorlu arazi koşullarıyla baş edebilir ve sizi şehir içi karmaşasından kayan kumlara ya da buzlu zeminlere güvenle götürebilir.
TASARIM

TASARIM

Tartışmasız bir bütünlükle ve rakipsiz bir amaçla tasarlandı.
ARAÇ İÇİ TEKNOLOJİLER

ARAÇ İÇİ TEKNOLOJİLER

21. yüzyıl maceraları için geliştirilen, bugüne kadarki en sezgisel teknolojilerimiz konfor, bağlantı ve üstün görüş sunar.

DIŞ TASARIM

Kendine özgü silüeti , aracın karakterini anında gösterir.

İÇ TASARIM

Defender'ın iç tasarımı, taleplerinize uyacak şekilde özelleştirilebilir bir iç mekan sunar.

DEFENDER MODELLERİ

Tüm şekillerde, boyutlarda ve gövde tasarımlarında mükemmellik.

DEFENDER 90

DEFENDER 90

Benzersiz tasarımıyla Defender, şimdiye kadar ürettiğimiz en güçlü ve en yetenekli araç. Bu model, sürekli Dört Çeker1, iki hızlı transfer kutusu ve monokok mimarisiyle her şeyin ama her şeyin üstesinden gelebilir.
DEFENDER 90 X-DYNAMIC

DEFENDER 90 X-DYNAMIC

En zorlu koşulların üstesinden gelmek için tasarlanan modelde son derece dayanıklı Robustec vurgulara sahip koltuklar, siyah renkli arka çeki halkaları ve güçlü bir dış tasarım sunuluyor. ​​
DEFENDER 110

DEFENDER 110

Benzersiz Tasarım. Defender şimdiye kadar ürettiğimiz en güçlü ve en yetenekli araç. Bu model, sürekli Dört Çeker1, ikili hızlı aktarım ve monokok mimarisiyle her şeyin üstesinden gelebilir.
DEFENDER 110 X-DYNAMIC

DEFENDER 110 X-DYNAMIC

​En zorlu koşullar için üretilen bu modelde koltuklarda son derece dayanıklı Robustek vurgular, Siyah görünür arka kurtarma bağlantıları ve güçlü dış tasarım yer alır. ​ ​
DEFENDER 110 X

DEFENDER 110 X

Durdurulamaz Defender X, yeteneği arazi görünümüyle birleştirir; daha önce gittiğiniz yerlerin çok ötesine geçebileceğiniz anlamına gelir. Zorlu yollar var, bir de Defender X var.
DEFENDER 90 HARD TOP

DEFENDER 90 HARD TOP

Defender 90 Hard Top ile ihtiyacınız olan ne varsa yanınıza alın. Zemin şartları nasıl olursa olsun, sürücü ve yolcu koltuklarının arkasındaki tam yükseklikteki sabit yük alanı bölmesi ve bağlama noktaları ile donanımınız daima güvende olacak.


HANGİ AKSESUAR PAKETİ SİZE DAHA UYGUN?

İster keşfedilmemiş bölgeleri keşfe çıkın ister şehrin karmaşasında yolculuk edin, yaşam tarzınızla ilgili üç kısa soruyu yanıtlayarak ideal Aksesuar Paketinizi bulabilirsiniz.

AKSESUAR PAKETLERİ

Sınırsız imkan. Dünyanızı genişletmek için aşağıdaki dört paketten birini seçin.

EXPLORER PACK

EXPLORER PACK

Her türlü arazide kendi izinizi bırakın. Explorer Pack ile donatılan Defender geleneksel olana karşı koyar ve keşfedilmemiş olanı fetheder. Anketimizi kullanarak size en uygun paketi keşfedin.
ADVENTURE PACK

ADVENTURE PACK

Tutkularınızı yeni bölgelere taşıyın. Adventure Pack ile donatılan Defender sizi sık kullanılan yollardan çıkarıp doğanın oyun alanına taşır. Anketimizi kullanarak size en uygun paketi keşfedin.
COUNTRY PACK

COUNTRY PACK

En çamurlu botlarınızı yanınızda getirin. Country Pack ile donatılan Defender tüm koşullara hazırlıklıdır ve her yolculuğu unutulmaz kılar. Anketimizi kullanarak size en uygun paketi keşfedin.
URBAN PACK

URBAN PACK

Beton ormanına hükmedin. Urban Pack ile donatılan Defender yollarda bakışları üzerine toplayan stili, özgüveni ve duruşu ile dikkatleri çeker. Anketimizi kullanarak size en uygun paketi keşfedin.

KEŞFETMEYE DEVAM EDİN

LAND ROVER DEFENDER’INIZI SEÇİN

LAND ROVER DEFENDER’INIZI SEÇİN

Tüm model yelpazesini, üst düzey tasarım, performansa yönelik yardımcı özellikler ve teknolojilerle birlikte eksiksiz olarak burada bulabilirsiniz.
GALERİ

GALERİ

Detaylara gösterilen özen, araçlarımız için her zaman temel önemdedir. Defender, daha büyük hayaller kurmanızı sağlayacak şekilde tasarlandı.
TEKNİK ÖZELLİKLER

TEKNİK ÖZELLİKLER

En ince ayrıntıları keşfedin. Motor performansı, boyutlar ve yakıt tüketimi hakkında daha fazlasını öğrenin.

*WLTP, binek araçlar için standart hale getirilmiş yakıt tüketimi ve CO2 rakamlarının hesaplanmasında kullanılan yeni resmi AB testidir. Yakıt, enerji tüketimi, menzil ve emisyonu ölçer. Gerçek kullanım koşullarına daha yakın rakamlar vermek üzere tasarlanmıştır. Araçları opsiyonel donanımla birlikte daha zorlu bir test prosedürü ve sürüş profiline göre test eder.

Burada verilen rakamlar AB mevzuatına uygun resmi üretici WLTP testlerinden hesaplanan NEDC2 değerleridir. Yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek rakamlar farklılık gösterebilir. CO2 ve yakıt ekonomisi rakamları takılan janta ve opsiyonel ek özelliklere göre değişiklik gösterebilir. NEDC2, önceki NEDC testinden elde edilecek değerlere denk gelen WLTP rakamları üzerinden Hükümet tarafından belirlenmiş bir formül kullanılarak hesaplanmıştır. Doğru vergi hesaplaması bunun ardından uygulanabilir.


1Sürekli Dört Çeker sistemi yeni D300 6 silindirli motora sahip olanlar dışında Land Rover Defender’da standarttır. D300 motor daha üst düzeyde yakıt verimliliği için Akıllı Dört Çeker özelliğine sahiptir ve uygun olduğunda Çift Çekiş yeteneğinden yararlanır.


Standart, opsiyonel özellikler ve bunların bulunabilirliği araçların teknik özelliklerine (model ve güç aktarım elemanlarına) ve pazara göre değişiklik gösterebilir ya da montaj için başka özelliklerin de bulunması gerekebilir. Görselleri baz alarak sipariş talebi oluşturulmaması, daha fazla bilgi için yetkili satıcı ile iletişime geçilmesi önerilir.Araç içinde kullanılan tüm özellikler sürücüler tarafından yalnızca kendileri için güvenli olduğunda kullanılmalıdır. Aracın tüm kontrolü her zaman sürücüde olmalıdır.

Zorlu off-road sürüşü, eksiksiz bir eğitim ve deneyim gerektirir. Yaralanma ve hasar riski. Asla kapasitenizin ötesinde bir yolculuğa çıkmayın.

Her zaman rotayı, zemini ve tabanı kontrol edin ve donmuş araziye girmeyin.

Özel alanda tüm izinler alınarak çekilen off-road görüntüleri.

Zorlu off-road sürüşü, eksiksiz bir eğitim ve deneyim gerektirir. Yaralanma ve hasar riski. Asla kapasitenizin ötesinde bir yolculuğa çıkmayın.

Her zaman rotayı, zemini ve tabanı kontrol edin ve donmuş araziye girmeyin.