SOSYAL SORUMLULUK

SOSYAL SORUMLULUK

İŞ YAPTIĞIMIZ ÇEVREYE VE TOPLUMA DEĞER VERMENİN VE KORUMANIN, BAŞARILI BİR GELECEK İÇİN KRİTİK ÖNEM TAŞIDIĞINI BİLİYORUZ.
Müşterilerimize, şirketimize ve daha kapsamlı bir ekonomiye değer katmak amacıyla işimizi sorumlu ve sürdürülebilir şekilde büyütmeyi görev edindik.
DR RALF SPETH
CEO, JAGUAR LAND ROVER

YAŞAM DÖNGÜSÜ ETKİSİ

Çevrenin ürün ve operasyonlarımıza yönelik genel etkisini azaltmak için gelecekteki araştırma ve ürün geliştirme işlemlerine bilgi sağlamak üzere Yaşam Döngüsü Değerlendirmesini kullanıyoruz.

ATIKLARA DEĞERLİ BİR KAYNAK OLARAK DAVRANMAK

Atıkları azaltmak ve su kullanımını düşürmek önceliklerimizdendir. Yeniden kullanmak ve geri dönüştürmek için yenilikçi yöntemler arayarak, kaynaklarımızın değerini her geçen gün daha iyi anlıyoruz.

KARBON AYAK İZİNİN AZALTILMASI

2020 yılında üretim sırasında ortaya çıkan emisyonu %30 oranında indirmek amacıyla karbon ayak izimizi azaltacak sürekli yeni yöntemler arıyoruz.

12 MİLYON İNSAN İÇİN FIRSAT YARATMAK

2020 Global Kurumsal Sosyal Sorumluluk programı aracılığıyla yerel ve global toplulukları insani, sağlık, eğitim, tasarım, teknoloji ve yetenek, çevrecilik ve çevreyi koruma projeleriyle destekliyoruz.
YAŞAM DÖNGÜSÜ YAKLAŞIMIMIZ

YAŞAM DÖNGÜSÜ YAKLAŞIMIMIZ

Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi sürecinden elde ettiğimiz değerli bilgiler, şimdiye kadarki en sürdürülebilir Land Rover neslini yaratmamıza yardımcı oldu.
HAFİFLİK

HAFİFLİK

Aracın gövde ve bileşenlerinin ağırlığının azaltılmasıyla müşterilerimizin beklediği olağanüstü performansı sunmak için araçlarımızı daha verimli hale getirebiliriz.
DAHA SÜRDÜRÜLEBİLİR MALZEMELERİN KULLANILMASI

DAHA SÜRDÜRÜLEBİLİR MALZEMELERİN KULLANILMASI

Sorumlu bir işletme olarak doğal kauçuk, geri dönüştürülmüş alüminyum ve plastik gibi sürdürülebilir malzemeler kullanmaya yönelik uzun vadeli bir hedef belirledik.
YAKIT VERİMLİLİĞİ İÇİN TASARLANDI

YAKIT VERİMLİLİĞİ İÇİN TASARLANDI

Daha verimli motorlar, hibrid ve elektrikli çözümler ve hafif gövde yapıları geliştirerek araçlarımızın yakıt tüketimini azaltıyoruz.

ORTAKLARIMIZ

ULUSLARARASI KIZILHAÇ VE KIZILAY KURUMLARI FEDERASYONU

ULUSLARARASI KIZILHAÇ VE KIZILAY KURUMLARI FEDERASYONU

1954'ten beri Kızılhaç ile birlikte çalışarak uzak bölgelere ulaşmalarına yardımcı oluyoruz.
BORN FREE VAKFI

BORN FREE VAKFI

Land Rover ve Born Free, vahşi hayvanları ve doğal yaşam alanlarını korumak üzere birlikte çalışıyor.
KRALİYET COĞRAFYA TOPLULUĞU (IBG İLE BİRLİKTE)

KRALİYET COĞRAFYA TOPLULUĞU (IBG İLE BİRLİKTE)

Land Rover, Land Rover Bursu dahil olmak üzere sosyal yardım ve keşif faaliyetleriyle Kraliyet Coğrafya Topluluğu'nu (IBG ile birlikte) 25 yıldır destekliyor.