PLUG‑IN HYBRID (PHEV) ARACINIZ NASIL ŞARJ EDİLİR

PLUG‑IN HYBRID (PHEV) ARACINIZ NASIL ŞARJ EDİLİR

Plug-In Hybrid (PHEV) aracınızın şarj edilmesi işlemleri hiç bu kadar kolay olmamıştı. Aracınızı her gün elektrikli sürüş seçeneği ile kullanmak için gerekli tüm bilgiler burada.

ŞARJ İŞLEMİ VİDEO KILAVUZUNUZ

ŞARJ İŞLEMİ VİDEO KILAVUZUNUZ

PHEV aracınızın şarj işlemini üç dakikada öğrenin.
FİLMİ İZLEYİN

PHEV ŞARJ KONEKTÖRLERİ

Land Rover PHEV aracınız bir şarj ünitesine bağlanırken Birleşik Şarj Sistemini (CCS) kullanır. Bu, daha yavaş şarj işlemi olan AC ve belirli modellerde olan hızlı şarj işlemi DC ile uyumludur. Diğer bazı otomobil üreticileri, şarj için CHAdeMO gibi farklı sistemler kullanmaktadır. Bu sistemler, şarj ağında çok yaygın olmamakla birlikte Land Rover PHEV araçlar ile uyumlu değildir.

AC ŞARJ İŞLEMİ

AC ŞARJ İŞLEMİ

Aracınızın CCS girişinin üst bölümü AC şarj işlemi (7 kW'a kadar) için kullanılır. Bu bölüme uygun konektörler Type 2 olarak bilinir ve ev-tipi şarj üniteleri, ev dışı AC şarj üniteleri ve ev-tipi elektrik prizleriyle uyumludur.
HIZLI DC ŞARJ İŞLEMİ

HIZLI DC ŞARJ İŞLEMİ

Belirli modellerde bulunan, CCS girişinin alt bölmesinde yukarıdaki üç pinle bir arada kullanılan iki pin bulunmaktadır. Alt kısımdaki iki pin, alt soket kapağı çıkartılarak erişilebilir. Genellikle otoyollarda ve ana yollarda hızlı DC şarj işlemini (50 kW'a kadar) gerçekleştirebilen şarj istasyonlarında kullanılır.

PHEV ŞARJ KABLOLARI

PHEV farklı güç kaynakları için üç tip şarj kablosuyla uyumludur.

EV DIŞI VE WALL BOX AC ŞARJ KABLOSU (MODE 3)

EV DIŞI VE WALL BOX AC ŞARJ KABLOSU (MODE 3)

Mode 3 şarj kablosu, aracınızı ev tipi şarj ünitelerine (wall box) ve ev dışı AC şarj ünitelerine bağlar. İki ucunda da bir Type 2 konektör bulunur.
KISITLANMIŞ HIZLI DC ŞARJ KABLOSU

KISITLANMIŞ HIZLI DC ŞARJ KABLOSU

Hızlı DC şarj kablosu, otoyollarda ve ana yollardaki ev dışı şarj ünitelerine bağlanır, böylelikle kendi kablonuzu kullanmanıza gerek kalmaz. Şarj için kablonun konektörü aracınızın CCS girişinin iki bölümüne de takılı olmalıdır.
EV-TİPİ PRİZ ŞARJ KABLOSU (MODE 2)

EV-TİPİ PRİZ ŞARJ KABLOSU (MODE 2)

Bir ucunda Type 2 konektör diğer ucunda ev tipi bir fiş bulunan Mode 2 şarj kablosu, aracınızı ev-tipi elektrik prizlerine bağlar.

TÜRKİYE’DEKİ ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJ NOKTALARI

Aşağıdaki haritadan dilediğiniz mesafeler arasında bulunan şarj noktalarını görüntüleyebilirsiniz.

TAVSİYE EDİLEN AKILLI TELEFON UYGULAMALARI

Land Rover iGuide uygulaması ile aracınızla ilgili bilgilerin yer aldığı kılavuzlara anında erişim sağlayın.

HAREKET HALİNDE ŞARJ KILAVUZU

HAREKET HALİNDE ŞARJ KILAVUZU

Land Rover iGuide uygulaması Land Rover PHEV aracınızın temel özelliklerini ve kontrollerini bulmanızı ve anlamanızı kolaylaştırır. Aynı zamanda mobil kullanım kılavuzu olarak şarjla ilgili aklınızdaki soruların yanıtının her zaman elinizin altında olmasını sağlar.

KEŞFEDİN

ARACINIZ İÇİN EVDE ŞARJ CİHAZI KURULUMU

ARACINIZ İÇİN EVDE ŞARJ CİHAZI KURULUMU

Kurulumu profesyonel şekilde yapılmış evde şarj ünitesi, her güne tam şarjla başlamanın en kolay, rahat ve uygun maliyetli yoludur.
PHEV ARACINIZIN KURULUMU

PHEV ARACINIZIN KURULUMU

Aracınızın temel fonksiyonları ve özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için bilgi ve eğlence sisteminizi ayarlayın.
PHEV SÜRÜŞ MODLARI

PHEV SÜRÜŞ MODLARI

Aracınızı elektrikli veya benzinli seçenekleriyle kullanmanızı sağlayan modları tanıyın.