LAND ROVER PLUG-IN HYBRID

LAND ROVER PLUG-IN HYBRID

PHEV — ŞİMDİYE KADAR ÜRETTİĞİMİZ EN YENİLİKÇİ MOTOR
PHEV’İ KEŞFEDİN

NASIL ÇALIŞIR

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR HAKKINDA

HAFİF HİBRİT ELEKTRİKLİ ARAÇ (MHEV)

HAFİF HİBRİT ELEKTRİKLİ ARAÇ (MHEV)

MHEV aracın hız kesmesi sırasında normalde kaybedilen enerjiyi toplar ve motora yardımcı olmak üzere akıllı şekilde yeniden kullanmak üzere saklar. Araç durmak üzere yavaşlarken motorun kapatılmasını mümkün kılan gelişmiş bir durdurma/çalıştırma sistemini içerir. Bu özellikler aracın yakıt ekonomisini artırır.
HİBRİT ELEKTRİKLİ ARAÇ (HEV)

HİBRİT ELEKTRİKLİ ARAÇ (HEV)

Elektrik motoruyla birlikte klasik bir motorla donatılmış olan Hibrit Elektrikli Araç (HEV) bataryasını rejeneratif fren sistemi aracılığıyla şarj eder.
PLUG-IN HYBRID ELEKTRİKLİ ARAÇ (PHEV)

PLUG-IN HYBRID ELEKTRİKLİ ARAÇ (PHEV)

Klasik bir motoru elektrikli motor ve batarya ile bir araya getirir. Bir Plug-In Hybrid Elektrikli Araç (PHEV) harici bir güç kaynağından şarj edilir ve geri kazanımlı fren sistemini kullanarak ideal performans ve verimlilik sunmak üzere motor ve elektrikli motoru kesintisiz şekilde birleştirir.
BATARYALI ELEKTRİKLİ ARAÇ (BEV)

BATARYALI ELEKTRİKLİ ARAÇ (BEV)

Klasik bir motora sahip olmayan Bataryalı Elektrikli Araç (BEV), bir fişli şarj noktası kullanılarak yeniden şarj edilen bataryalı bir elektrik motorundan güç alarak tamamen elektrikli araç kullanımını mümkün kılar. Harici bir güç kaynağından ve geri kazanımlı fren kullanılarak şarj edilen BEV sıfır egzoz çıkışı emisyonu sunar.

EV ŞARJI

PHEV ŞARJ İŞLEMİ HAKKINDA

PHEV ŞARJ İŞLEMİ HAKKINDA

Evde şarj kablosu ev tipi bir elektrik prizi kullanarak aracınızı gece boyunca şarj edebilmenizi sağlar. Daha esnek ve daha hızlı EV şarj çözümleri gerekli olduğunda bir A/C wall box dahil olmak üzere opsiyonel şarj çözümleri de tercih edilebilir.**

*Derin sudan geçme yalnızca motor kullanılırken mümkündür
**Şarj süreleri pazara, güç kaynağına ve şarj çözümüne göre değişiklik gösterir.
Paralel Hibrit modu sürücünün mevcut olandan daha fazla güç ve torka gerek duyması ya da batarya şarjının ilerlemeyi sürdürmeye yetmeyecek seviyenin altına düşmesi durumunda otomatik olarak yeniden devreye girer. Arka yükleme alanı PHEV modellerinde azaltılmıştır, daha fazla bilgi için lütfen bölgenizdeki yetkili satıcı ile temasa geçin.

P400e elektrik enerjisinin avantajlarını Range Rover’ın efsanevi kapasitesiyle bir araya getirerek, yaklaşık 48 km’lik EV menziliyle son derece düşük seviyede emisyon sunar.

ELIZABETH HILLCHIEF
ÜRÜN MÜHENDİSİ

 • GÜÇ

  PHEV gelişmiş bir 2,0 litrelik 300 bg Si4 Ingenium benzinli motor ve yüksek kapasiteli 85 kW elektrikli motorun kombinasyonunu kullanarak 404 bg güç ve 64 g/km’den başlayan CO2 emisyonu üretir.

 • HASSAS, SESSİZ SÜRÜŞ

  PHEV tamamen elektrikli araç (EV) modunda neredeyse sessiz bir sürüş sunar ve ideal bir hassasiyet için benzinli ve elektrikli motor arasında kesintisiz bir geçiş sağlar.

 • SÜRÜŞ MODLARI

  Benzinli ve elektrikli sürüşü bir araya getiren Paralel Hibrit modu (varsayılan sürüş modu) ya da tamamen elektrikli EV (Elektrikli Araç) modunda sürüş arasından tercihinizi yapabilirsiniz.^

 • RAKİPSİZ KAPASİTE

  Kapasite ve performans söz konusu olduğunda PHEV hassas ve ödün vermez bir karaktere sahiptir ve derin sudan geçme* ve kaya tırmanışı gibi off-road koşullarında kullanım kapasitesi sunar.