EXTREME YELKEN

Land Rover, Above and Beyond Ödülü ile yelken sporunu ve Extreme Sailing Series™'te sportmenliği ödüllendiriyor.
EXTREME YELKEN

MAYIS 2014
Orijinal Stadium Racing Extreme Sailing Series™ yarışçıları, bu yıl yeni Land Rover Above and Beyond Ödülünün eklenmesiyle gösterdikleri sportmenlik, zihinsel dayanıklılık ve takım ruhu için verilen ekstra bir ödülü kazanmak için rekabet edecek. Extreme Sailing Series™'in Ana seri Ortağı Land Rover, Land Rover markasının kalbinde yatan Daha İleriye gitme ruhunu en iyi şekilde temsil eden bir kupa ile bu uluslararası yarışmaya bağlılığını pekiştiriyor.

Extreme Sailing Series™ etkinliği

Bireyler, takımlar ve katılımcıları destekleyen geniş yelkencilik ailesi global etkinliklerin her birinde ödüle hak kazanabilecekler. Sezonun sonunda Daha İleriye ilkesi açısından en çok ilham veren örnek ödüllendirilecek. Ayrıca ödül sahibi takım, ertesi yıl kendi ülkesinde Land Rover kullanma fırsatı bulacak. Jaguar Land Rover’ın Global Deneyim Müdürü Mark Cameron şunları söylüyor: "Extreme Sailing Series™ etkinliğini Ana Seri Ortağı olarak desteklediğimiz ilk yılımızda, profesyonel yelkencilik sporunun en üst seviyesindeki takımların ve bireysel sporcuların gösterdikleri müthiş beceri, zihinsel dayanıklılık, kararlılık ve üst düzey sporculuk yeteneğinden çok etkilendik.

Aynı zamanda, sporun zirvesindeki kişilerin, diğerlerinin yelken sporuna her seviyede katılımını sağlamak üzere ne kadar teşvik edici ve destekleyici olduklarına ilk elden şahit olduk. Land Rover'ın Daha İleriye sözcükleriyle özetlenen ruhu da aynı ve böylece Extreme Sailing Series™'in her alanında spor ve takım çalışması kavramını en iyi şekilde yansıtanları ödüllendirmeye karar verdik."

Uluslararası denizci ve Land Rover Global Elçisi Hannah White'ın başkanlık ettiği ve eski Extreme Sailing Series™ şampiyonu ve America's Cup yarışçısı Dave 'Freddie' Carr ve Yarış Direktörü Phil Lawrence'ın da aralarında bulunduğu bir hakem komitesi her Etkinlikte kazananı belirleyecek. Land Rover 2013 yılında iki Ana Seri Ortağından biri olarak Extreme Sailing Series™ ile üç yıllık global sponsorluk anlaşması imzaladı. Extreme Sailing Series™ dünyanın en yetenekli ve başarılı uluslararası denizcileri tarafından kullanılan hızlı ve kıvrak Extreme 40 katamaranlarından oluşan bir filonun yarıştığı, dünyanın en heyecan verici yelken yarışmalarından biridir.Diğer yelkencilik etkinliklerinden farklı olarak, yarışlar tüm dünyadaki simge haline gelmiş yerlerden oluşan dar alanlarda gerçekleştirilerek izleyicilerin hız ve heyecana yakından tanık olmalarını sağlıyor. Her Etkinlik dört gün sürüyor ve her gün 10 ve 20 dakika süren sekiz kısa süreli Stadyum Yarışını içeriyor.