GERRY MCGOVERN YILIN TASARIMCISI ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

Gerry McGovern, Land Rover için yaptığı tasarımlar ve bu tasarımların otomobil sektöründeki etkisi nedeniyle Grand Prix du Design tarafından “Yılın Tasarımcısı” seçildi.

GERRY MCGOVERN YILIN TASARIMCISI ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

Land Rover Baş Tasarımcısı Gerry McGovern, geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Uluslararası Otomobil Festivali'inde Yılın Tasarımcısı seçildi. Grand Prix du Design ödülü için, McGovern’ın Land Rover tasarımları ve bu tasarımların otomobil sektöründeki etkisi değerlendirildi. Ödül, otomotiv sektörü, spor, medya, moda, tasarım, kültür ve medya alanında önde gelen isimlerin yer aldığı 15 kişilik bir jüri tarafından belirleniyor. Hotel National des Invalides'deki jüri üyeleri arasında mimar Jean Michel Wilmotte, stilist Chantal Thomas, tasarımcı Anne Asensio ve Le Point dergisinin Müdürü ve CEO'su Etienne Gernelle gibi önemli isimler yer aldı.

Uluslararası Otomobil Festivali Başkanı Rémi Depoix ödülle ilgili açıklamasında şunları söyledi:


"33. Paris Uluslararası Otomobil Festivali jürisi, GerryMcGovern'ı hayranlık uyandıran başyapıtı Range Rover Velar ve tüm kariyeri için ödüle layık gördü. GerryMcGovern'ın en önemli başarılarından biri, Range Rover Evoque ile başlayan bir dönüşüm ile Land Rover genlerini uyarlamasıdır. İngiliz Otomobil sektörü Gerry'nin vizyonunda yeniden doğdu ve Land Rover inanılmaz bir başarı öyküsüne imza attı. Kendisini ve ekibini tebrik ediyorum."


Otomotiv sektöründe tasarımcı olmanın son derece değerli olduğu bir dönemdeyiz. Ödül jürisinin çeşitli tasarım disiplinlerinden oluşması da tasarımın hepimizin hayatındaki önemini gösteriyor. Ekibim, müşterilerimizin yaşamları boyunca sevecekleri, duygusal bir etki bırakan en cazip araçları tasarlamak için canla başla çalıştı.


GERRY MCGOVERN
LAND ROVER BAŞ TASARIMCISI