BORN FREE VAKFI

Land Rover'ın Born Free ile olan ilişkisinin kökenleri, Land Rover'ların vakfın kurucuları Virginia Mckenna ve Bill Travers'ın baş rollerini oynadıkları klasik 1966 vahşi yaşam filmi özgür doğanlar'da görünmesiyle başlar. Şimdi olduğu gibi o zaman da en önemli ihtiyaç, en uzak bölgelerdeki vahşi yaşama erişebilmek üzere Land Rover'lara güvenmekti.Land Rover'ın Born FreeLand Rover ilk olarak 2002'de Born Free ile ortak olarak çalışmaya başladı. Vakfa araç tedariki ile pratik yardım sağlamanın yanı sıra gelecek beş yıl içerisinde proje desteği de sunarak global sürdürülebilirlik yaklaşımımızı oluşturmaya yönelik entegre yaklaşımımızı yansıtmayı görev edindik.


Yeni işbirliği, Born Free Vakfı tarafından yardım kuruluşunun hayati saha çalışmalarının desteklendiği Kenya, Etiyopya, Hindistan ve Güney Afrika'da Land Rover araçlarının dağıtılmasını sağlayacak. Ek destekle Afrika ve Güney Asya'nın diğer yerlerinde koruma ve vahşi hayvan sağlığı girişimlerine yardımcı olunurken, kurumun merkezi olan İngiltere’de Born Free Land Rover'ları lojistik destek ve yardım elçiliği görevlerine yardımcı olacak.


Born Free Vakfı Başkanı Will Travers OBE konu hakkında şunları söylüyor: "Born Free Vakfı koruma ve vahşi hayvan sağlığı çalışmalarının en ileri hattında yer alıyor ve bu ileri hatta ulaşmak için Land Rover'lara güveniyoruz. Gerçekten de, zorlu yerlere ulaşabilmek ve görevimizi başarıyla yerine getirip oradan ayrılabilmek önemli bir ihtiyaç. Emniyet, güvenlik ve güvenilirlik son derece önemli."