EV DIŞI ELEKTRİKLİ ŞARJ

EV DIŞI ELEKTRİKLİ ŞARJ

ARACINIZI PARK HALİNDEYKEN ŞARJ EDİN

Evde şarj işleminin sağladığı büyük rahatlık ve maliyet
tasarrufunun ötesinde en dışında şarj, Land Rover Plug-In Hybrid (PHEV) aracınızın elektrikli menzilini gün boyunca uzatmanın harika bir yolu olabilir.

Bu, tamamen Elektrikli Araç (EV) modunda sürüş sırasında sıfır egzoz emisyonu sayesinde yakıt
maliyetlerinizi ve çevresel ayak izinizi azaltmanıza da yardımcı olacaktır.

EV DIŞINDA ARACIMI NEREDE ŞARJ EDEBİLİRİM?

Alışveriş merkezleri, spor salonları, otoparklar ve hatta iş yeriniz dahil olmak üzere hızla büyüyen şarj noktaları ağıyla, aracınızı park halindeyken şarj etmek için her zamankinden  daha fazla fırsat mevcut. Bu şarj noktalarının hepsini bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

EV DIŞINDA ARACIMI NASIL ŞARJ EDEBİLİRİM?

Land Rover PHEV aracınız bir şarj ünitesine bağlanırken Birleşik Şarj Sistemini (CCS) kullanır. Bu sistem, daha yavaş şarj eden AC ve belirli modellerde hızlı şarj eden DC ile uyumludur. Bazı otomobil üreticileri, şarj için CHAdeMO gibi farklı sistemler kullanır. Bunlar, şarj ağında daha az yaygın olmakla birlikte ve Land Rover PHEV araçlarla uyumlu değildir.Daha yavaş şarj eden AC şarj üniteleri alışveriş merkezleri, spor salonları ve otoparklar gibi yerlerde bulunur. Hızlı şarj eden DC şarj üniteleri ise genellikle otobanlarda ve ana yollarda bulunur.

AC ŞARJ İŞLEMİ

AC ŞARJ İŞLEMİ

Çoğu ev dışı AC şarj ünitesi için kendi kablonuzu kullanmanız gerekmektedir, bu nedenle tüm Land Rover PHEV modelleri standart olarak bir AC şarj kablosu ile sunulur. Bu, ev-tipi şarj üniteniz için kullanacağınız kayblo ile aynıdır.
HIZLI DC ŞARJ İŞLEMİ

HIZLI DC ŞARJ İŞLEMİ

Hızlı şarj imkanı sunan DC şarj ünitelerinin kendi kabloları takılı olduğundan, aracınızın şarj kablosunu kullanmanıza gerek kalmaz.

ŞARJ İŞLEMİ İÇİN NASIL ÖDEME YAPARIM?

İSTER TEMASSIZ İSTER UYGULAMA İLE KULLANIN

Bazı şarj ünitelerinin kullanımı ücretsiz olsa da, şarj
ünitelerinin çoğuna mobil uygulamalar, üyelik hesapları veya temassız banka kartı gibi pratik, anında ödeme yöntemleri aracılığıyla erişilebilir.


Şarj maliyeti genel olarak bir bağlantı ücreti, şarj süresi (saat başına maliyet) ve/veya kullanılan enerji miktarının (kWsa başına maliyet) bir birleşimi olacaktır.

Ev dışı şarj üniteleri, özellikle de başka bir ülkeyi ziyaret ederken en iyi kapsam ve ödeme yöntemlerinden yararlanmak için birden fazla sağlayıcı hakkında bilgi almanızı öneririz.

İSTER TEMASSIZ İSTER UYGULAMA İLE KULLANIN

ELEKTRİKLİ SÜRÜŞÜ
KEŞFETMEYE DEVAM EDİN

ŞARJI

ŞARJI

Şarj sürelerinden maliyet tasarrufuna kadar, PHEV aracınızı evde veya ev dışında şarj etme hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin.
EV DIŞI ELEKTRİKLİ ŞARJ

EV DIŞI ELEKTRİKLİ ŞARJ

Ev dışında şarj, aracınızı zamanında şarj etmenin harika bir yoludur. Bu şarj işlemini nerede yapacağınızı ve nasıl ödeme yapacağınızı öğrenin.

1InControl özellikleri, seçenekleri ve bulunabilirliği pazara bağlıdır. Kendi pazarınızda bulunup bulunmadığını öğrenmek ve kullanım koşulları için Yetkili Satıcınıza danışın. Bazı özellikler, Yetkili Satıcınız tarafından tavsiye edilen giriş döneminin ardından ilave abonelik gerektiren uygun bir veri sözleşmesi ile uyumlu bir SIM kartı gerektirebilir. Mobil bağlantı her yerde garanti edilemez.