ELEKTRİKLİ VE ELEKTRİKLİ HİBRİT (PHEV) ARAÇLAR İÇİN ŞARJ

ELEKTRİKLİ VE ELEKTRİKLİ HİBRİT (PHEV) ARAÇLAR İÇİN ŞARJ

GÜNE HAZIR

Şarj işleminizin çoğunu evinizin rahatlığında yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu genellikle aracınızı şarj etmenin en ucuz ve en uygun yoludur; telefonunuzu şarj etmek için fişe takmak kadar kolaydır.

EVDE ŞARJ CİHAZI İLE HIZLI ŞARJ İŞLEMİ

EVDE ŞARJ CİHAZI İLE HIZLI ŞARJ İŞLEMİ

PHEV aracınızı evde şarj etmenin en hızlı yolu, profesyonel olarak kurulmuş bir evde şarj cihazıdır. Hükümetin Elektrikli Araç Evde Şarj Programı, kurulum maliyetinizi desteklemeye yardımcı olabilir.
HAVA ŞARTLARI NE OLURSA OLSUN GÜVENLİ ŞARJ

HAVA ŞARTLARI NE OLURSA OLSUN GÜVENLİ ŞARJ

Aracınızı evde şarj etmenin en hızlı yolu, profesyonel olarak kurulmuş bir evde şarj cihazıdır. Yerel Yetkili Satıcınız bölgenizde önerilen ev tipi şarj cihazı sağlayıcılarını bulmanıza yardımcı olabilir.

EV DIŞI ELEKTRİKLİ ŞARJI KEŞFEDİN

Aracınızı şarj etmek son derece rahat olmasının yanı sıra benzinli veya dizel araç kullanımıza göre daha uygundur. Aracınızı evde şarj ederek, genellikle ev dışı şarja göre daha fazla tasarruf edebilirsiniz. Yoğun olmayan saatlerde elektrik tarifesi kullanmak maliyetlerinizi daha da azaltabilir.
EV DIŞI ELEKTRİKLİ ŞARJI KEŞFEDİN

EV DIŞI ŞARJ

ARACINIZI BİR SONRAKİ İSTASYONDA ŞARJ EDİN

Devamlı büyüyen ev dışı şarj altyapısı sayesinde artık PHEV aracınızı ev dışında rahatlıkla şarj edebileceğiniz daha fazla yer var.

Birçok halka açık otoparkta, alışveriş merkezinde ve otoban servis istasyonlarında bulunan şarj noktaları, aracınızı park halindeyken şarj etmenizi kolaylaştırır. Ofiste birkaç saatiniz varsa, aracınızı iş yerinde şarj ünitesine bağlayarak tamamen şarj olmasını sağlayabilir.

Şehirlerdeki ev dışı şarj noktalarının çoğunda, kendi şarj kablonuzu kullanmanız gerekir. Bu kablo Land Rover PHEV aracınızla standart olarak sunulur. Tüm hava şartlarında kullanılabilir.
ARACINIZI BİR SONRAKİ İSTASYONDA ŞARJ EDİN

ŞARJ İLERLEME DURUMUNU HER YERDEN TAKİP EDİN

TELEFONUNUZDAN İZLEME VE KONTROL

Fişi prize takıp uzaklaştığınızda, Land Rover'ınızın InControl Uygulaması şarj durumunuzu düzgün bir1 şekilde cep telefonunuza gönderir. Böylece nerede olursanız olun, zamanınızı verimli bir şekilde planlayabilir ve aracınızın tekrar sürüşe hazır olduğundan emin olabilirsiniz.

Evdeyken uygulamanızın zaman ayarlı şarj özelliğini elektrik kullanımının yoğun olmadığı bir saat aralığında birçok ev enerji sağlayıcısı tarafından sunulan çok daha ucuz elektrikli araç (EV) tarifelerine ayarlayacak şekilde kullanabilirsiniz.
TELEFONUNUZDAN İZLEME VE KONTROL

ŞARJ SÜRELERİ

Genellikle benzin istasyonlarında ve ana yollarda bulunan hızlı DC şarj noktaları için rakamlarımız %80'e kadar şarj seviyesi için belirtilmiştir. Bunun nedeni, bataryayı korumak ve ömrünü optimize etmek için şarj hızının %80'in üzerinde önemli ölçüde yavaşlamasıdır.

Araç AC evde ve ev dışı şarj (7kW) %0 – %100 Hızlı DC şarj  %0 – %80 DC Şarj (en üst seviyede güç)
Range Rover Electric TBC TBC 350kW
Yeni Range Rover PHEV 5 saatten itibaren2 40 dakikadan itibaren2 43kW
Yeni Range Rover Sport PHEV 5 saatten itibaren2 40 dakikadan itibaren2 43kW
Range Rover Velar PHEV 2 saat 16 dakikadan itibaren2 30 dakikadan itibaren2 35kW
Range Rover Evoque PHEV 2 saat 16 dakikadan itibaren2 30 dakikadan itibaren2 32kW
Discovery Sport PHEV 2 saat 12 dakikadan itibaren2 30 dakikadan itibaren2 32kW
Defender PHEV Yaklaşık 43 k2 saat 30 dakikadan itibaren2 30 dakikadan itibaren2 40kW

EV TİPİ PRİZLER EK GÜVENCE SAĞLAR

Aracınızdan daha uzun süre boyunca ayrılacaksanız ve evde şarj cihazınız yoksa, elektrikli ev aletleri için kullanılan standart ev tipi prizinizde de aracınızı çok daha düşük bir hızda şarj edebilirsiniz. Bir saatlik şarj, 9 km'ye kadar menzil sağlar.

Aracınızı ev tipi priz kullanarak şarj etmek için ayrı olarak satılan isteğe bağlı bir Mod 2 kablosu mevcuttur.(3)
EV TİPİ PRİZLER EK GÜVENCE SAĞLAR

ELEKTRİKLİ VE ELEKTRİKLİ HİBRİT SÜRÜŞÜ KEŞFETMEYE DEVAM EDİN

EVDE ŞARJ CİHAZI KURULUMU

EVDE ŞARJ CİHAZI KURULUMU

Kurulumu profesyonel şekilde yapılmış evde şarj cihazı, her güne tam şarjla başlamanın en pratik ve uygun maliyetli yoludur.
EV DIŞI ELEKTRİKLİ ŞARJ

EV DIŞI ELEKTRİKLİ ŞARJ

Varış noktasında şarj, ev dışında aracınızı zamanında şarj etmenin harika bir yoludur. Bu şarj işlemini nerede yapacağınızı ve nasıl ödeme yapacağınızı öğrenin.

EV menzil rakamları standart bir yol üzerinde seri üretim araçtan alınan verilere dayanır. Ulaşılan menzil araca ve batarya durumuna, yolun fiili durumuna ve çevreye ve sürüş stiline bağlı olarak farklılık gösterir.

Burada verilen rakamlar AB mevzuatına uygun ve tam şarjlı bir batarya ile gerçekleştirilmiş resmi üretici WLTP testlerinden hesaplanan NEDC2 değerleridir. Yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek değerler farklılık gösterebilir. CO2, yakıt ekonomisi, enerji tüketimi ve menzil değerleri sürüş stili, çevre şartları, yük, takılan jantlar ve aksesuarlar gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilir. NEDC2 değerleri, önceki NEDC testinin vereceği değerlere denk gelen WLTP değerleri üzerinden Hükümet tarafından belirlenmiş bir formül kullanılarak hesaplanmıştır. Doğru vergi hesaplaması bunun ardından uygulanabilir.

††Gösterilen değerler, üreticinin AB düzenlemelerine uygun olarak tam dolu bataryayla yapılan resmi test sonuçlarına göre belirlenmiştir. Yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek değerler farklılık gösterebilir. CO2, yakıt ekonomisi, enerji tüketimi ve menzil değerleri sürüş stili, çevre şartları, yük, takılan jantlar, aksesuarlar, yol koşulları ve batarya durumu gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Menzil değerleri standart bir yol üzerinde seri üretim araçtan alınan verilere dayanmaktadır.

1InControl özellikleri, seçenekleri ve bulunabilirliği pazara bağlıdır. Kendi pazarınızda bulunup bulunmadığını öğrenmek ve kullanım koşulları için Yetkili Satıcınıza danışın. Bazı özellikler, Yetkili Satıcınız tarafından tavsiye edilen giriş döneminin ardından ilave abonelik gerektiren uygun bir veri sözleşmesi ile uyumlu bir SIM kartı gerektirebilir. Mobil bağlantı her yerde garanti edilemez.

2Şarj süreleri (sıralananlarla sınırlı olmamak üzere) bataryanın yaşı, durumu, sıcaklığı ve mevcut şarjı; kullanılan tesis ve şarj süresi gibi birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir.

3Elektrikli araç kablosu yalnızca belirli pazarlarda mevcuttur. Yerel Yetkili Satıcınızla görüşün.