ABOVE & BEYOND ALBÜMÜ

PEKİN, ÇİN

PEKİN, ÇİN

İngiliz şirket Zaha Hadid Architects tarafından tasarlanan Pekin'in Daxing Uluslararası Havaalanı - 'Denizyıldızı' lakaplı - Eylül 2019'da açıldı. 700.000 m2'lik terminal, dünyanın en büyük tek yapılı havaalanı binasıdır ve yılda 45 milyon yolcuya kadar hizmet vermeyi beklemektedir.ABOVE + BEYOND En İyi küresel uydu, hava ve drone fotoğrafı

Resim: Genel Bakış. Kaynak görüntüler © Maxar Technologies
BOGORIA GÖLÜ, KENYA

BOGORIA GÖLÜ, KENYA

Her yıl Temmuz ve Ağustos aylarında bu Rift Vadisi gölüne yaklaşık 1,5 milyon flamingo iniyor. Yüksek tuzlu ve alkali volkanik göl suları, çoğu hayvan için toksik olan, ancak benzersiz metabolizmaları nedeniyle kuşlar için bol miktarda besin sağlayan yeşil ve kırmızı alglerin çiçek açması için bir üreme alanıdır.


Fotoğraf: Cristobal Serrano
Lancaster, California, ABD

Lancaster, California, ABD

LA'nın hemen kuzeyindeki bu çöl kasabasında, yeni girişimci Heliogen, çelik üretimi gibi endüstriyel süreçlerde fosil yakıtların yerini alacak kadar sıcak olan 1.000 ° C'ye kadar sıcaklıklar oluşturmak için güneş ışığını yoğunlaştırabilen bir sistem geliştiriyor. Bill and Melinda Gates Vakfı bir destekleyicidir.


Görsel: Cineatra Media
Sidney, Avustralya

Sidney, Avustralya

Sidney'in kuzey banliyösünde bulunan Mon Vale okyanus havuzu, Yeni Güney Galler kıyısındaki 100'den fazla insan yapımı deniz suyu açık havuzundan biridir. 19. yüzyılın başlarında inşa edilen havuzlar, serinlemek içi girenlerin yerel akıntılar veya köpekbalıkları konusunda endişelenmeden Pasifik Okyanusu'nun keyfini çıkarmasına olanak tanır.


Fotoğraf: Peter Yan Studio