CARLO BERNARDINI ile özel bir gecenin perde arkası

CARLO BERNARDINI ile özel bir gecenin perde arkası

Modern, lüks tasarımı dinamik performansla bir araya getiren Yeni Range Rover Sport, Mayıs 2022'de tüm dünyaya tanıtıldı. Global lansmanın ardından, Yeni Range Rover Sport'un benzersiz dünyasından ilhamla, Beykoz Kundura'da çok özel bir gece düzenlendi. Bu özel gecede ise ünlü şef Carlo Bernardini tarafından hazırlanan ayrıcalıklı lezzetlerin bir araya geldiği bir tadım menüsü servis edildi.


Mutfaktaki mottosu “Damakta İz Bırakmak” olan İtalyan Şef Carlo Bernardini'nin lansman davetindeki hazırlık sürecini ve bu süreçteki motivasyonunu kendisinden öğrenelim.


Yeni Range Rover Sport Türkiye Lansman Daveti için 3 farklı lezzetten oluşan bir menü hazırladınız. Brifingden itibaren hazırlık süreciniz nasıl geçti?


Dürüst olmak gerekirse hazırlık süreci son derece zorluydu. Sportif ve benzersiz bir araç düşünerek yeni tabaklar hazırlamak için öncelikle bunun arkasında ne olduğunu hissetmeniz ve anlamanız gerekiyor. Bu sebeple damak tadına heyecan veren ve aynı zamanda görünümünün de etkileyici olduğu rafine tatlar gibi, aracın stiline uygun malzemeleri bulmak ve kullanabilmek amacıyla yoğun bir araştırma yaptım.


Yeni Range Rover Sport Türkiye Lansman Daveti

Görsellik ve tat açısından bir ziyafet niteliğinde olan tabakları hazırlarken nelerden ilham aldınız?


Kendimi Yeni Range Rover Sport'un koltuğunda otururken hayal etmeye çalıştım. Hem tarifte hem de tabağın içeriğinde, tattığınızda sizde canlılık ve heyecan duygusu yaratacak dinamik ve renkli malzemeler olmasını istedim.


Görsellik ve tat açısından bir ziyafet niteliğinde olan tabakları hazırlarken nelerden ilham aldınız?


Konseptinizi ve tabağınızı anahtar kelimelerimiz ile (Dark, Edgy, Dramatic) nasıl ilişkilendirdiniz?


Aslında bu anahtar kelimelerin büyük bir katkısı oldu. Bana alışılagelmişin dışında olanı aramayı ve düşünebilme inisiyatifini sundu. Arada sırada kendinize meydan okumadığınızda yemek yapmak bazen monoton olabiliyor. Yeni Range Rover Sport Lansman Daveti, yeni hazırladığım tabakların “Dark, Edgy, Dramatic” konseptinde olması için farklı yönlere bakmamı sağladı.


Konseptinizi ve tabağınızı anahtar kelimelerimiz ile (Dark, Edgy, Dramatic) nasıl ilişkilendirdiniz?Konseptinizi ve tabağınızı anahtar kelimelerimiz ile (Dark, Edgy, Dramatic) nasıl ilişkilendirdiniz?Konseptinizi ve tabağınızı anahtar kelimelerimiz ile (Dark, Edgy, Dramatic) nasıl ilişkilendirdiniz?


Bu süreç içerisinde sizi heyecanlandıran noktalar neler oldu ve vermek istediğiniz izlenim neydi?


Vermek istediğim izlenim, etkinlikte bulunan davetlilerin unutamayacakları bir deneyim yaşamaları. Benim için en heyecan verici olan şey bu… Duyguları ve lezzeti bir başka kişiye aktarabilmenin unutulmaz bir şey olduğuna inanıyorum.


Bu süreç içerisinde sizi heyecanlandıran noktalar neler oldu ve vermek istediğiniz izlenim neydi?

İnsanların damak tadına hitap edebilmek nasıl bir duygu?


Zor ve gerçekleştirmesi güç… Fakat aynı zamanda duyular ve aromalar ile öykü anlatmaya da benziyor. İnsanlarda bunu gerçekleştirebilmek için algınızı ve kalbinizi tamamen açmanız gerekiyor.

Sizden ilham alan insanlara ne mesaj vermek istersiniz?Açıkça yanıtlamak gerekirse, ilham ve motivasyon ile sıkı bir şekilde çalışmayı sürdürmek, yeni fırsatlar aramak ve hayalleri başkalarıyla paylaşmak diyebilirim. Bunlar bana güç veren şeyler...


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YENİ RANGE ROVER SPORT, SUYA KARŞI GERÇEKLEŞTİRİLEN DESTANSI BİR TIRMANIŞ SERGİLEDİ

YENİ RANGE ROVER SPORT, SUYA KARŞI GERÇEKLEŞTİRİLEN DESTANSI BİR TIRMANIŞ SERGİLEDİ

Yeni Range Rover Sport, 10 Mayıs tarihinde yapılan Dünya Lansmanında İzlanda'daki su barajında suya karşı destansı bir tırnamış gerçekleştirdi.
MÜKEMMELE GİDEN YOL ADANA

MÜKEMMELE GİDEN YOL ADANA

Mükemmele Giden Yol her zaman engebeli ve uzun değildir. Bazen kendi benliğinize yönelmeniz yeterli olabilir. Aradığınız formül hatıralarınızın derinliklerinde gizli olabilir.
TUTKULARI İLE HAYATLARINA ŞEKİL VERENLER | MUSTAFA OTAR

TUTKULARI İLE HAYATLARINA ŞEKİL VERENLER | MUSTAFA OTAR

Mustafa Otar’ı doğduğu ve büyüdüğü topraklarda, Antik Yunan’da tanrıların dağı olarak bilinen Kaz Dağları’nda ziyaret ediyoruz. Küçüklüğünde bir izci olan Mustafa ile dört mevsimi bir arada yaşadığımız Defender çekimlerde bivak kurmanın inceliklerinden, iklim krizine, doğayla ilişkisinden, mutfak yönetmenin sırlarına kadar birçok konuyu kamp ateşinde pişirdiği leziz yemek eşliğinde konuştuk.