EARTH PHOTO 2021 YARIŞMASI

Earth Photo 2021 Yarışması Land Rover Ve Kraliyet Coğrafya Topluluğunun Katkılarıyla Başlıyor.
EARTH PHOTO 2021 YARIŞMASI

Uluslararası ölçekte düzenlenen fotoğraf yarışması, kazanan fotoğrafların ve videoların arkasındaki hikayelere ışık tutarak çevresel ve coğrafi sorunları gündeme taşımayı hedefliyor. Yarışmaya katılım başladı.


Land Rover ve Kraliyet Coğrafya Topluluğu (IBG) ortaklığında düzenlenen Earth Photo 2021 yarışması insanları tabiata açılmaya ve etrafımızı saran güzelliklerin değerini fark etmeye teşvik ediyor.


Uluslararası ölçekte düzenlenen bir fotoğraf yarışması olan Earth Photo, kazanan fotoğrafların ve videoların arkasındaki hikayelere ışık tutarak çevresel ve coğrafi sorunları gündeme taşımayı hedefliyor. Katılım süreci başlayan yarışma kapsamında geçtiğimiz yaz ve sonbahar döneminde son elemeye kalan ve kazanan fotoğraflar ve videolar da sergileniyor.


Earth Photo 2021, uzun süredir devam eden bir ortaklığın yeni kapılarını açıyor. 40 yılı aşkın süredir saha çalışmalarında ve keşif gezilerinde Kraliyet Coğrafya Topluluğu (IBG) ile beraber çalışan Land Rover, sağladığı araç ve uzmanlık desteğinin yanı sıra eğitim ve sosyal yardım projeleri için finansman da sağlıyor.

Land Rover, Earth Photo yarışmasını desteklemekten memnuniyet duyuyor. Olağan dışı görüntüler yakalamak için maceraya atılan profesyonel ve amatör fotoğrafçılar, pozitif bir fark yaratmaya ve insanların dünyaya olan bakışını genişletmeye yardımcı olabilir.


LAURA WOOD
GLOBAL HALKA İLİŞKİLER, MARKA VE İŞ ORTAKLIĞI BAŞKANI, JAGUAR LAND ROVER

EARTH PHOTO 2021

EARTH PHOTO 2021

Bu yılki Earth Photo yarışmasının lansmanı için Land Rover Renk ve Malzeme Direktörü Amy Frascella tarafından seçilen bu görsel, Norveç’in Trollstigen bölgesinin muhteşem doğası içinde yol alan Range Rover Velar’ın eşsiz bir görüntüsünü yakalıyor.


Fotoğrafların ve filmlerin uluslararası anlamda bir etkiye sahip olduğuna ve seyircilerle güçlü bir bağ kurarak anlamları ve duyguları dil bariyerinin ötesine ilettiğine inanıyoruz.

Land Rover ile birlikte çalışmak, bu uluslararası ölçekli yarışma için yeni bir başlangıç anlamına geliyor. Keşiflerle dolu geçmişi ve en zorlu arazi şartlarına bile uyum sağlaması Land Rover’ı Earth Photo için ideal bir ortak haline getiriyor.


ALASDAIR MACLEOD
KRALİYET COĞRAFYA TOPLULUĞU (IBG) KURUM VE KAYNAKLAR BAŞKANI

2021 yılında jüri üyeleri arasında yer alan Land Rover Renk ve Malzeme Direktörü Amy Frascella, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “İnsanlar, satın aldıkları şeylerden tükettikleri gıdalara ve yaşam tarzlarına kadar her geçen gün gezegenimiz üzerinde bıraktıkları etkiler hakkında daha bilinçli hale geliyor. Buna paralel olarak Land Rover, deri yerine kullanılabilen premium alternatifler ve iç tasarımda kullanılan geri dönüştürülmüş polimerler gibi daha sorumlu ve sürdürülebilir malzeme seçenekleri geliştirmeye devam ediyor.”


“Earth Photo yarışması, bu konuyu gündeme getirmenin ve değişimi tetiklemenin güçlü bir yolu ve bu nedenle jüri üyeleri arasında olmak beni heyecanlandırıyor.”


Amy Frascella

Amy Frascella, Land Rover Renk ve Malzeme Direktörü


Earth Photo yarışmasında ödüller beş kategori altında sunuluyor: İnsanlar, Yerler, Doğa, Değişen Ormanlar ve Değişen İklim. Yarışmaya, geçtiğimiz sene içinde dünya genelinde 2.600’ün üzerinde katılım sağlandı.


Katılımcıların, pandemi kısıtlamalarının izin verdiği ölçüde güvenli zamanlarda fotoğraf ve video çekmeleri teşvik ediliyor.


Katılımcıların, pandemi kısıtlamalarının izin verdiği ölçüde güvenli zamanlarda fotoğraf ve video çekmeleri teşvik ediliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABOVE & BEYOND 2020 ALBÜMÜ

ABOVE & BEYOND 2020 ALBÜMÜ

ABOVE & BEYOND 2019 ALBÜMÜ

ABOVE & BEYOND 2019 ALBÜMÜ

PARLAK RENKLER

PARLAK RENKLER

Elli yıl önce Range Rover, tüm ihtişamıyla görkemli renklerde dünyaya tanıtıldı. 1970'lerde dönemi yansıtan Lincoln Green'den Masai Red'e kadar sunulan birçok gövde rengi, günümüzde tercih edilen daha yumuşak renkleri çarpıcı biçimde gölgede bırakıyor.