LAND ROVER, ARAÇ TESTLERİ İÇİN AÇTIĞI YENİ TESİSİ İLE GELECEĞE HAZIRLANIYOR

LAND ROVER, ARAÇ TESTLERİ İÇİN AÇTIĞI YENİ TESİSİ İLE GELECEĞE HAZIRLANIYOR

Land Rover, yeni nesil araçlarını test etmek üzere açılışını yaptığı tesisiyle elektrifikasyon ve bağlantı çağına doğru bir adım daha attı.


İngiltere'nin Gaydon şehrinde bulunan Elektromanyetik Uyumluluk (EMC) laboratuvarı, gelecekte sunulacak araçların bağlantı ve elektronik aksam açısından yürürlükteki ve gelecekteki mevzuata ve kalite standartlarına uygun olmasını sağlayacak. 2022 senesinde Mayıs ayında lansmanı yapılan Yeni Range Rover Sport, yeni tesiste özel test programından geçen ilk araç oldu.


Araç performansının kritik bir unsuru olan EMC, elektrikli donanım ve sistemlerin elektromanyetik ortamlarında doğru bir şekilde çalışma kapasitesini ifade eder. Bu sistem, elektromanyetik parazit gibi istenmeyen etkilerin riskini azaltmak için elektromanyetik enerjinin istemsiz üretimini, yayılmasını ve alımını sınırlar.


Land Rover'ın yeni araç laboratuvarında iki yankısız oda bulunuyor. Mühendislerin araçları yüksek hızlarda test etmesini sağlayan elektrikli “sessiz” bir test tamburunun yanı sıra, bataryalar ve elektrikli motorlar gibi her bir aksamın performansını değerlendiren ekipman yer alıyor. Tesisin Elektromanyetik Uyumluluk (EMC) açısından test edeceği özellikler arasında Bluetooth, GPS, WiFi, 4G, 5G, adaptif hız sabitleyici, kablosuz şarj ve kör nokta izleme gibi araç hizmetleri ve özellikleri yer alıyor.

Araçlarımızı elektromanyetik uyumluluk açısından test etmek oldukça önemli. Açtığımız bu yeni test tesisi, şirketimiz için ileriye doğru atılmış önemli bir adım olması ile birlikte kalite, yasal uyum ve müşteri memnuniyeti sağlamamızda çok önemli bir rol oynayacak.PETER PHILLIPS

LAND ROVER ELEKTROMANYETİK VE UYUMLULUK ÜST DÜZEY YÖNETİCİSİ


Otomotiv sektöründe, elektrikli güç aktarma organı sayısının yanı sıra kablosuz yazılım güncellemeden otonom teknolojiye kadar araçlarda yer alan dijital ve bulut tabanlı hizmetlerin geliştirilmesine dair çalışmalar yapılıyor. EMC testleri kalite, yasal uyum ve müşteri memnuniyeti açısından büyük önem taşıyor. Land Rover'ın Reimagine stratejisiyle elektrikli araçlara geçişe hız verdiği bu süreçte açılan yeni tesis, müşterilere en gelişmiş araç içi bağlantıyı sunma konusundaki kararlılığını gösteriyor.BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LAND ROVER X NVIDIA

LAND ROVER x NVIDIA

Land Rover, “Reimagine” stratejisinin parçası olarak lider teknoloji firması NVIDIA ile iş birliği yaptı.
GELİŞMİŞ KOMPOZİTLER PROJESİ

GELİŞMİŞ KOMPOZİTLER PROJESİ

Land Rover; daha fazla menzil, daha yüksek performans ve daha dinamik bir sürüş sağlamaya yardımcı olacak gelişmiş hafif kompozit araştırmasıyla geleceğin elektrikli araçları için hazırlanıyor.
LAND ROVER, HİDROJEN YAKIT HÜCRELİ BİR DEFENDER PROTOTİPİ GELİŞTİRECEK

LAND ROVER, HİDROJEN YAKIT HÜCRELİ BİR DEFENDER PROTOTİPİ GELİŞTİRECEK

Land Rover, Defender'ı temel alınarak tasarlanan hidrojen yakıt hücreli bir elektrikli araç (FCEV) prototipi geliştiriyor. Testlerin de bu yıl içinde başlaması planlanıyor.