HAFİF AĞIRLIKLI ARAÇ GELİŞTİRMELERİ

LAND ROVER, GELECEKTE HAFİF ARAÇLAR GELİŞTİRMEK İÇİN HAVACILIK TEKNOLOJİSİNİ KULLANIYOR
HAFİF AĞIRLIKLI ARAÇ GELİŞTİRMELERİ

Land Rover, gelecekte araçlarda kullanılacak gelişmiş hafif metallerin ve kompozitlerin kapasitesini test etmek için öncü araştırmalara katılıyor.

Defender

Defender

Şirket iki yıllık bir proje kapsamında, global pazarlarda ve zorlu arazilerde malzemelerin aşındırıcı ortamlara nasıl tepki verdiğini anlamak amacıyla havacılık endüstrisi için geliştirilmiş teknolojiyi kullanacak.

Gelecekte Land Rover araçlarında kullanılması planlanan yeni metal ve kompozit numuneleri, havacılık sınıfı sensörlerde kullanılacak ve Kuzey Amerika'da 400.000 km'nin üzerinde bir mesafede dünyanın en zorlu fiziksel koşullarında test edilecek.

defender

Sensörler, malzemelerin performansını sürekli olarak ölçerek verileri Land Rover’ın Birleşik Krallık'taki ürün geliştirme ekibiyle paylaşacak. Bu bilgiler sayesinde mühendisler, şirketin katı standartları karşılaması için yeni nesil hafif metallerden daha uzun ömürlü, yüksek kaliteli bir kaplama üretirken gelecekteki araç programlarında malzemenin davranışını doğru şekilde öngörebilecek.

Bu araştırma projesi, gelecekteki araçlarımız için hafif, dayanıklı ve sağlam malzemeler geliştirme taahhüdümüzün en iyi örneği. Bu sensörler gibi gelişmiş havacılık sınıfı teknolojiyi kullanmak, ulaştığımız kalite ve standartların kanıtı.
MATT WALTERS
LAND ROVER METALLER VE PROSES MALZEMELERİ BAŞ MÜHENDİSİ

sensors

Dünya genelinde öncü ortaklarla iş birliği yaptığımız çığır açacak bu araştırma projesinde, kalite ve dayanıklılık çıtasını yükseltmeye devam ederken gerçek koşullar ile hızlandırılmış test arasındaki ilişkiyi geliştireceğiz.
MATT WALTERS
LAND ROVER METALLER VE PROSES MALZEMELERİ BAŞ MÜHENDİSİ

Araştırma, malzemelerin uzun ömürlülüğünü ve nasıl daha hafif ve daha dayanıklı hale getirilebileceğini araştıran alüminyum ve araç üreticilerinin yer aldığı Gesamtverband der Aluminiumindustrie (GDA) adlı bir konsorsiyumun bir parçasını oluşturuyor.

Geleceğin hafif araçlarını geliştirmek, verimliliği artırmak ve emisyonu daha da azaltmak için kalite güvencesi ve üretim alanlarında sektör liderleriyle çalışmak, Land Rover’ın Hedef Sıfır vizyonunun önemli bir parçası. Bu vizyonla sıfır emisyon, sıfır kaza ve sıfır trafik sıkışıklığının olduğu bir gelecek hedefleniyor.

Bu proje, premium otomotiv sınıfı alüminyum için ikinci bir kullanım ömrü sağlayan öncü geri dönüşüm süreci REALITY projesinden araç içi elektroniklerin ağırlığını %60'a kadar azaltabilen yazıcı ile yapılandırılmış elektroniklerin geliştirilmesine kadar geleceğin malzemeleriyle ilgili devam eden araştırmaya dayanmaktadır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LAND ROVER’IN DEVRİM NİTELİĞİ TAŞIYAN ARAÇLARI (BÖLÜM 1)

LAND ROVER’IN DEVRİM NİTELİĞİ TAŞIYAN ARAÇLARI (BÖLÜM 1)

1948’deki kuruluşundan bu yana Land Rover otomotiv tasarımında öncü oldu. 70 yıldır ürettiği önemli araçların anısına Land Rover, 70. yıl dönümünü bir dizi etkinlik ve kutlama ile gerçekleştirdi.
LAND ROVER’IN DEVRİM NİTELİĞİ TAŞIYAN ARAÇLARI (BÖLÜM 2)

LAND ROVER’IN DEVRİM NİTELİĞİ TAŞIYAN ARAÇLARI (BÖLÜM 2)

Land Rover tarihinin ilk 41 yılında, engebeli her türlü arazide kullanılan araçların yanı sıra yolda sürüş lüksü ve kalitesine yeni bir standart getiren araçlar da üretildi.
DÖRT DAKİKADA LAND ROVER’IN PHEV TEKNOLOJİSİ

DÖRT DAKİKADA LAND ROVER’IN PHEV TEKNOLOJİSİ

Eylül 2017’de Land Rover hem Range Rover hem de Range Rover Sport modellerinin Plug-In Hybrid elektrikli (PHEV) motor seçeneğiyle sunulacağını duyurdu. Bu, tüm Land Rover araçları için bir ilk oldu.