ÜÇÜNCÜ SIRA KOLTUK SEÇENEĞİNE SAHİP LAND ROVER MODELLERİ

ÜÇÜNCÜ SIRA KOLTUK SEÇENEĞİNE SAHİP LAND ROVER MODELLERİ

Üçüncü sıra koltuk sayesinde yedi veya sekiz kişilik oturma kapasitesi sunabilen, daha fazla esnekliğe ve pratik kullanıma sahip lüks bir SUV arayışındaysanız Land Rover tam size göre bir çözüm.


Hybrid, benzinli ve dizel SUV modellerinden oluşan geniş yelpazemiz, üçüncü sıra koltuk seçeneği sunan beş seçenek içeriyor.


7 kişilik bir araç arayışında olmanızın nedeni ne olursa olsun, ihtiyaçlarınıza uygun bir SUV modelini Land Rover’da bulacaksınız.


BİR SUV’DA ÜÇÜNCÜ KOLTUK SIRASI NE ANLAMA GELİYOR?


BİR SUV’DA ÜÇÜNCÜ KOLTUK SIRASI NE ANLAMA GELİYOR?

Genel olarak üçüncü koltuk sırasına sahip bir SUV, bu özelliği sayesinde yedi ila dokuz kişinin yolculuk etmesine olanak tanıyan bir araç anlamına geliyor.


Üçüncü koltuk sırasına sahip tüm Land Rover modelleri, konfordan ödün vermeden yedi kişiye kadar kapasite sunan araçlar olarak öne çıkıyor.


Üçüncü koltuk sırasına sahip modellerden hangisini seçerseniz seçin, bu koltukları sabit bir şekilde kullanmanız gerekmediğinden oldukça büyük avantajlar sizi bekliyor.


Daha fazla yolcu taşımanıza, yük alanını genişletmenize veya her ikisini bir arada yapmanıza olanak tanıyan bu araçlar, geleneksel SUV modellerine kıyasla çok yönlü kullanım olanaklarıyla öne çıkıyor.


5+2 konfigürasyonu veya tam boy yedi koltuk

Üçüncü sırası koltuk için tercih edebileceğiniz iki seçenek sunuluyor: 5+2 konfigürasyonu veya tam boy yedi koltuk.


5+2 seçeneği, Land Rover aracınızda yedi kişi taşımanıza olanak tanıyor. Ek olarak sunulan koltuklar, emniyet kemeri kullanabilen çocuklar, gençler veya yetişkinler için kısa yolculuklarda ideal bir seçenek sunuyor.


Tam boy yedi koltuğa sahip SUV modelleri ise daha uzun yolculuklarda yetişkinlere konforlu bir deneyim yaşatmaya odaklı tasarımlarıyla öne çıkıyor.


Kullanılmadıkları zamanlarda pratik bir şekilde katlanabilen bu koltuklar, oldukça geniş bir yük alanına olanak tanıyor.


HANGİ LAND ROVER MODELLERİ ÜÇÜNCÜ KOLTUK SIRASI İLE SUNULUYOR?


Land Rover, neredeyse tüm ihtiyaçlara uygun beş modeli üçüncü koltuk sırası seçeneğiyle sunuyor. Bu seçeneklerden her biri yedi kişi veya bolca eşya taşımak için geniş alan sağlıyor.


YENİ RANGE ROVER


YENİ RANGE ROVER

Uzun seyahatlerde yolcularınız için konforlu deneyim sunan bir Land Rover arayışındaysanız, Yeni Range Rover tam size göre bir SUV.50 yıldan uzun bir süre önce piyasaya sunulan araç, ilk kez yedi yolcu kapasiteli olarak karşımıza çıkıyor. Yalnızca uzun aks aralığına sahip modelde sunulan bu kapasite sayesinde yedi yetişkin, bir Range Rover’dan beklediğiniz lüks ve zarafetten hiçbir şekilde ödün vermeden konfor içinde seyahat edebiliyor.Orijinal tasarıma getirilen bu modern yorum neticesinde hem yolda hem de arazide son derece rafine ve yetenekli bir araç ortaya çıkıyor. Aracın iç tasarımı, lüks ve teknoloji bakımından Land Rover’ın sunduğu seçeneklerin zirvesinde yer alıyor ve aynı zamanda en az serideki diğer araçlar kadar çok yönlü kullanım imkanı sunuyor.


DISCOVERY


DISCOVERY

Geniş bir SUV arıyorsanız çok yönlü Discovery tam size göre bir araç. Discovery Sport’un ağabeyi olarak niteleyebileceğimiz bu yüksek kapasiteli ve çok yönlü Land Rover modeli, 1989’da piyasaya sunulduğu ilk günden bu yana tam boy yedi koltuk ile üretiliyor.


Yedi yetişkini konforlu bir şekilde taşıyabilen tek Land Rover modeli olan Discovery, kademeli koltuk düzeni ile araç içindeki herkesin yolu rahatça görmesine olanak tanıyor.


İkinci ve üçüncü sıra koltuk düzeni tek bir düğmeye basılarak konfigüre edilebiliyor. Katlanır Akıllı Koltuk Sistemi, araç içindeki alanın bagaj bölümünde yer alan bir düğme veya PIVI haber/eğlence sistemi üzerinden kontrol edilebilmesini sağlıyor. Bu olanaklar, yedi koltuk kapasiteli bu geniş SUV’dan en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı oluyor.


DEFENDER 110


DEFENDER 110

Yeni maceralar için üçüncü koltuk sırası sunan güçlü bir SUV arıyorsanız, Yeni Land Rover Defender tam size göre.5+2 koltuk konfigürasyonu ile sunulan Defender 110, yenilenen tasarımı ile her zamankinden daha pratik bir kullanımı daha üstün kapasite ile bir araya getiriyor ve bünyesinde araç içi teknolojilerin en son neslini barındırıyor. Ailenin bu sert, dayanıklı ve oldukça fonksiyonel üyesi, konu kapasite ve güç olduğunda Land Rover’ın zirve noktasını temsil ediyor.Üçüncü koltuk sırası sayesinde, araç içindeki yedi kişinin tamamı keyifli bir seyahat için çeşitli konfor özelliklerinden faydalanabiliyor.


RANGE ROVER SPORT


RANGE ROVER SPORT

Yedi koltuklu Land Rover’ınızdan beklentiniz biraz daha zengin bir tasarım ve stil mi? O halde Range Rover Sport tam size göre.


Titizlikle tasarlanan bu sürücü odaklı SUV, hem yolda hem de arazide sahip olduğu benzersiz kapasite ile kendi sınıfını yaratıyor.Tam da bir Range Rover’dan bekleyeceğiniz performans, stil ve lüks, yedi yolcu taşımanıza olanak tanıyan 5+2 konfigürasyon opsiyonuyla beraber modern bir iç tasarım anlayışı ile bir araya geliyor.Öne doğru kaydırılabilen ikinci koltuk sırası sayesinde üçüncü sıraya ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda kolayca erişilebiliyor. Diğer zamanlarda ise bu koltuklar zeminin altında gözlerden uzak bir şekilde saklanabiliyor.


DISCOVERY SPORT


DISCOVERY SPORT<br>

Üçüncü sıra koltuk düzenine sahip kompakt bir SUV arıyorsanız çok yönlü Discovery Sport tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için burada.Yetenekli olduğu kadar şık ve çarpıcı bir görünüme sahip olan Discovery Sport, sunduğu en yeni teknolojiler sayesinde sizi ailenizle birlikte gitmek istediğiniz her yere götürmeye hazır.5+2 oturma düzeni ile yedi kişi için fazlasıyla esneklik sunan bu Land Rover, ailenizin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.Üçüncü sıra koltuk, ihtiyaç olmadığında akıllı bir şekilde bagaj zeminine doğru katlanabiliyor. İhtiyaç anında ise ön doğru kaydırılabilen ikinci sıra sayesinde kolayca erişilebilir hale geliyor.


YEDİ KOLTUKLU LAND ROVER MODELLERİNDEN HANGİSİ EN GENİŞ ALANI SUNUYOR?


Beş Land Rover modelinden her biri yedi kişi veya bolca eşya taşımak için geniş alan sağlıyor.Yedi koltuğun da kullanım halinde olduğu bir senaryoda en geniş yük alanını Yeni Range Rover sunuyor. Aracın 212 litrelik* kullanılabilir bagaj hacmi, kabin boyutundaki üç valizi taşımak için yeterli alan sağlıyor. Alan bakımından ikinci sırayı 172 litrelik* kullanılabilir bagaj hacmiyle Discovery alıyor.Range Rover Sport, üçüncü koltuk sırasının arkasında 162 litrelik* bir hacim sunarken Defender 110 modeli ise 160 litrelik* bir yük taşıma alanı sağlıyor.Kompakt bir yapıya sahip olan Discovery Sport, tüm koltuklar kullanım halindeyken 115* litreye kadar yük taşınmasına olanak tanıyor.Yeni Range Rover aynı zamanda, ikinci ve üçüncü sıra koltukları katlandığında dört araç arasında en geniş yük hacmini sunuyor. Bu konfigürasyonda 2.050 litrelik* bir kapasite sunan araç, son derece geniş iç yükleme alanıyla öne çıkıyor. 2.004 litreye* kadar eşya taşıyabilen Discovery de neredeyse eşit bir kapasite sunuyor.Defender 110 modeli 1.826 litreye kadar kullanım alanı sunarken Discovery Sport ve Range Rover Sport modelleri, sırasıyla 1.574 litre* ve 1.463 litreye* varan oldukça geniş yük alanları ile karşımıza çıkıyor.


*VDA uyumlu katı bloklarla (200 mm x 50 mm x 100 mm) ölçülen kuru hacim.


ÜÇÜNCÜ KOLTUK SIRASINA ÇOCUK KOLTUĞU MONTE EDİLEBİLİYOR MU?


ÜÇÜNCÜ KOLTUK SIRASINA ÇOCUK KOLTUĞU MONTE EDİLEBİLİYOR MU?

Üçüncü sıra koltuk düzenine sahip Land Rover modellerinin tamamında, ikinci sıranın sol ve sağ taraflarındaki koltuklarda çocuk koltuğu ile kullanım için ISOFIX veya MANDALLI montaj noktaları sunuluyor. Bu montaj noktaları, çocuk koltuklarının güvenli, kolay ve hızlı bir şekilde takılmasına olanak tanıyor.Peki, çocuğunuzu 7 koltuklu Land Rover’ınızın üçüncü koltuk sırasına oturtmak isterseniz?Bu durumda, üçüncü koltuk sırasında ISOFIX ve MANDALLI montaj noktaları sunan Yeni Range Rover ve Discovery modelleri sayesinde aradığınız esnekliğe ve iç rahatlığına kavuşabilirsiniz.


Daha fazla bilgi için çocuk koltuğu seçimi konulu yazımızı okuyun.


ÜÇÜNCÜ KOLTUK SIRASINDA OTURAN YOLCULAR HANGİ TEKNOLOJİLERDEN FAYDALANABİLİYOR?


ÜÇÜNCÜ KOLTUK SIRASINDA OTURAN YOLCULAR HANGİ TEKNOLOJİLERDEN FAYDALANABİLİYOR?

Tüm yolcuların kendilerini rahat ve konforlu hissedebilmeleri için Land Rover’ın yedi koltuklu SUV modellerinde çeşitli standart özellikler ve opsiyonel donanımlar sunuluyor.Peki üçüncü koltuk sırasında oturuyorsanız öndeki yolcularla aynı deneyimi yaşayabilecek misiniz?Beş Land Rover modelinden herhangi birinin üçüncü koltuk sırasında oturuyorsanız, diğer yolcuların faydalandığı tüm imkanların keyfini çıkarabilirsiniz.Range Rover, Discovery, Discovery Sport ve Defender 110 modellerinin en yeni jenerasyonları aynı zamanda üçüncü koltuk sırasında sunulan USB ve elektrik soketleri ile yolcuların seyahat boyunca çevrim içi kalmasına olanak tanıyor.Opsiyonel klima kontrolü ile sunulan bu dört Land Rover modelinin üçüncü koltuk sırasında, sıcaklık kontrolünü ve havalandırmayı ideal hale getiren ek hava çıkışları bulunuyor.Daha zengin bir deneyim içinse Yeni Range Rover, Discovery ve Defender 110 modellerinde üçüncü koltuk sırası için ısıtmalı koltuklar tercih edilebiliyor.Üçüncü sıra koltuk düzenine sahip bir SUV arayışındaysanız, yedi yolcuya kadar kapasite sunan bu beş etkileyici Land Rover modeli arasından bütçenize ve gereksinimlerinize göre seçim yapabilirsiniz.


SUV

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TEMAZSIZ DOKUNMATİK EKRAN

TEMAZSIZ DOKUNMATİK EKRAN

Land Rover ve University of Cambridge iş birliği ile geliştirilen yeni temassız dokunmatik ekran teknolojisi, COVID-19 salgınından sonraki dünyada bakteri ve virüslerin yayılımını azaltmaya ve sürücülerin gözlerini yoldan ayırmamasına yardımcı olacak.
HAFİF AĞIRLIKLI ARAÇ GELİŞTİRMELERİ

HAFİF AĞIRLIKLI ARAÇ GELİŞTİRMELERİ

Land Rover, gelecekte hafif araçlar geliştirmek için havacılık teknolojisini kullanıyor.


İKİ HİKÂYE, BİR İDEAL: UZAY

İKİ HİKÂYE, BİR İDEAL: UZAY

"Çevresine karşı keskin ve çok yönlü dikkati onu meslektaşlarından ayırıyor; hayal gücü iyi gelişmiş; tepkileri hızlı; azimli, faaliyetleri ve eğitim egzersizleri için kendisini özenle hazırlıyor. Gök mekaniği ve matematiğinin üstesinden kolaylıkla geliyor ve yüksek matematikle başarılı."