DİZEL Mİ? BENZİN Mİ? PLUG-IN HYBRID Mİ?

Sizin için en uygun model hangisi?
DİZEL Mİ? BENZİN Mİ? PLUG-IN HYBRID Mİ?

SEÇİM SİZİN

DİZEL

DİZEL

Land Rover’ın şimdiye kadarki en çevre dostu, yeni dizel motorları, araziye ve römork çekmeye uygun tork özellikleri ile iyileştirilmiş yakıt verimliliği sunar. Bu, gerçek anlamda güvenilir bir uzun mesafe performansı sunan bir bileşimdir.
BENZİN

BENZİN

Dinamik ve çevik bir sürüş sağlayan yeni benzinli motor yelpazemiz, Land Rover’ın ikonik hızlı tepki verme özelliğini sunarak geleneği sürdürür. Yeni benzinli motorlar, etkileyici düzeyde düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu sunar.
PLUG-IN HYBRID

PLUG-IN HYBRID

Plug-in Hybrid araçlar, daha düşük hızlarda tamamen elektrik performansı ve daha uzun yolculuklarda klasik içten yanmalı motor performansı sunmak üzere klasik motorla elektrikli motoru benzersiz şekilde bir araya getirir.

DİZEL Mİ? BENZİN Mİ? PLUG-IN HYBRID Mİ?

Bir sonraki aracınızın dizel mi, benzinli mi yoksa plug-in hybrid mi olacağını öğrenmek için sürüş alışkanlıklarınızla ilgili 5 soruyu yanıtlayın.

DİZEL, BENZİN VE PLUG-IN HYBRID
ARAÇLARIN AVANTAJLARI

DÜŞÜK CO<sub>2</sub> EMİSYONU

DÜŞÜK CO2 EMİSYONU

Land Rover’ın yeni dizel motorları, benzinli motorlara kıyasla yaklaşık %20 daha düşük CO2 emisyonu üretir. 2002’den bu yana dizel motorlu araçları tercih eden alıcılar, yaklaşık 3 milyon ton CO2’nin atmosfere girmesini önlediler.
EU6d-TEMP VE GERÇEK SÜRÜŞ EMİSYONU (RDE) UYUMLU

EU6d-TEMP VE GERÇEK SÜRÜŞ EMİSYONU (RDE) UYUMLU

Land Rover’ın yeni dizel araçları, EU6d-Temp ve Gerçek Sürüş Emisyonuna (RDE) uyumludur; her türlü sürüş koşulunda emisyon değerlerini belirgin biçimde düşürürler.
DAHA AZ NİTROJEN OKSİT EMİSYONU (NO<sub>x</sub>)

DAHA AZ NİTROJEN OKSİT EMİSYONU (NOx)

Eylül 2015’ten bu yana Land Rover’ın tüm yeni dizel motorları, NOx emisyonunu önemli düzeyde azaltmaya yardımcı olan gelişmiş Seçimli Katalitik İndirgeme (SCR) egzoz son işlem sistemine (ör. AdBlue) sahiptir.
GELİŞMİŞ YAKIT VERİMLİLİĞİ

GELİŞMİŞ YAKIT VERİMLİLİĞİ

Dizel motorlar, benzinli motorlara kıyasla yaklaşık %20 daha iyi yakıt ekonomisi sunar. Bu nedenle bir yıl içinde sıklıkla 19.000 km veya üzeri yol katediyorsanız, sizin için en maliyet etkin seçim bu olacaktır.
EU6d-TEMP VE GERÇEK SÜRÜŞ EMİSYONU (RDE) UYUMLU

EU6d-TEMP VE GERÇEK SÜRÜŞ EMİSYONU (RDE) UYUMLU

Land Rover’ın yeni benzinli araçları, EU6d-Temp ve Gerçek Sürüş Emisyonuna (RDE) uyumludur; her türlü sürüş koşulunda emisyon değerlerini belirgin biçimde düşürürler.
DİNAMİK SÜRÜŞ DENEYİMİ

DİNAMİK SÜRÜŞ DENEYİMİ

Land Rover’ın benzinli motorları, kesintisiz ve hızlı tepki veren bir güç aktarımı ile en dinamik sürüş deneyimlerini sunar. Benzinli motorlar, tüm hızlarda zahmetsiz performans ve heyecan verici sesleri olağanüstü bir biçimde bir araya getirir.
DAHA AZ PARTİKÜL

DAHA AZ PARTİKÜL

En yeni benzinli motorlarımız, egzoz gazları salınımı sırasında oldukça ince partikülleri yakalamak ve depolamak için son derece verimli filtrelerle sunulur. Bu, atmosfere salınan egzoz emisyonu miktarının azaltılmasına yardımcı olur.
DAHA DÜŞÜK ÖN ÖDEME ÜCRETLERİ

DAHA DÜŞÜK ÖN ÖDEME ÜCRETLERİ

Dizel motorlar genellikle daha fazla yakıt verimliliği sunuyor olsa da daha kısa yolculuklara çıkarak az kilometre kateden sürücüler için eşdeğer benzinli motorlar da daha düşük ön ödeme ücretleri sunduğundan bu akıllıca bir seçim olabilir.
ULTRA DÜŞÜK EMİSYON

ULTRA DÜŞÜK EMİSYON

Land Rover’ın etkileyici şekilde sıfır emisyon sunan PHEV araçları, daha ekonomik olmanın yanı sıra benzinli eşdeğerlerine göre çok daha çevre dostudur; ekolojik ayak izinizi büyük ölçüde azaltır.
ÖDÜN VERMEYEN KAPASİTE

ÖDÜN VERMEYEN KAPASİTE

PHEV ile Land Rover’dan beklediğiniz off-road kapasitesinden ödün verilmez. Örneğin Range Rover’ın sudan geçme derinliği, klasik içten yanmalı motorlu bir araçla tamamen aynıdır; ayrıca elektrikli motor tarafından sunulan ek tork da off-road sürüşte bir avantajdır.
DAHA HASSAS BİR SÜRÜŞ DENEYİMİ

DAHA HASSAS BİR SÜRÜŞ DENEYİMİ

Şimdiye kadarki en sessiz sürüş deneyimini sunan Plug-In Hybrid (PHEV), benzinli motor ve elektrikli motor arasında kesintisiz bir geçiş sağlayarak ideal bir hassasiyet sağlar ve iç mekandaki konfor miktarını artırırken, daha sessiz bir yolculuk yapmanızı sağlar.
DÜŞÜK İŞLETİM MALİYETLERİ

DÜŞÜK İŞLETİM MALİYETLERİ

Elektrikli motorların benzinli ve dizel motorlara kıyasla nispeten daha düşük maliyetlere sahip olması, Plug-In Hybrid (PHEV) araçların yakıt maliyetlerinin daha düşük olmasından kaynaklanır. Ayrıca, hareketli güç aktarım organları sayı olarak daha az olduğundan bu araçların bakımı da daha ekonomiktir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

TÜMÜNÜ AÇ
Güç aktarım elemanları nelerdir?
Bir Plug-In Hybrid aracı yeniden şarj etmek ne kadar sürer?
Bir Plug-In Hybrid aracın menzili nedir?
Dizel araçların benzinli araçlara kıyasla avantajları nelerdir?
Land Rover, araç emisyonlarını nasıl düşürüyor?
Dizel motorlar çevre kirliliği yaratır mı?
Dizel Partikül Filtresi (DPF) nedir ve neden önemlidir?

LAND ROVER’I KEŞFEDİN

ARAÇLARIMIZ

ARAÇLARIMIZ

Size ve yaşam stilinize en uygun aracı seçmeden önce model yelpazemizi keşfedin ve araçlarımızı karşılaştırın.
SORUMLULUK

SORUMLULUK

Müşterilerimize, şirketimize ve daha kapsamlı bir ekonomiye değer katmak amacıyla işimizi sorumlu ve sürdürülebilir şekilde büyütmeyi görev edindik.
BENZİNLİ VE DİZEL MOTORLAR MERCEK ALTINDA

BENZİNLİ VE DİZEL MOTORLAR MERCEK ALTINDA

Dizel motorlar neden eleştiriliyor? Mevzuattaki değişiklik, her gün kullandığınız aracı ne yönde etkileyecek? Dünyanın en popüler iki güç aktarım elemanına ilişkin daha fazla bilgi alın.
HİBRİT MODEL YELPAZEMİZ

HİBRİT MODEL YELPAZEMİZ

Plug-in hybrid araç yelpazemizi keşfedin.

*Verilen rakamlar, AB düzenlemelerine uygun olarak resmi üreticinin test sonuçlarına göre belirlenmiştir. Yalnızca karşılaştırma amaçlıdır. Gerçek rakamlar farklılık gösterebilir. CO2 ve yakıt ekonomisi rakamları takılan janta ve opsiyonel ekstra özelliklere göre değişiklik gösterebilir.