LAND ROVER BENZİNLİ VEYA DİZEL MOTORLAR

LAND ROVER BENZİNLİ VEYA DİZEL MOTORLAR

MOTOR SEÇENEKLERİ

Araçlarımızdan birini çok sevmiş olabilirsiniz ve büyük ihtimalle benzinli, dizel ve PHEV motor çeşitleri sunduğumuzu da biliyorsunuz. Peki, bunlardan size en uygun seçenek hangisi? Mevcut motor seçeneklerimizden yaşam stiliniz ve düzenli olarak yaptığınız yolculukların türüne en uygun motoru tercih edebilirsiniz.

NASIL BİR SÜRÜCÜSÜNÜZ?

ŞEHİR İÇİ

ŞEHİR İÇİ

Aracınızı okul veya alışveriş gibi şehir içindeki kısa yolculuklar için kullanıyorsanız benzinli motor sizin için uygun bir seçenek olacaktır. Aracınızı otoyollarda nadiren kullanırsınız ve genellikle yerleşim alanlarında minimum seviyede kilometre katedersiniz.
ŞEHİRLER ARASI

ŞEHİRLER ARASI

Otoyollarda daha uzun yolculuklar yaparak daha fazla kilometre katediyor ve şehir içinde nadiren yolculuk ediyorsanız sizin için dizel motor en uygun seçenek olacaktır.
KASABA VE KIRSAL BÖLGELER

KASABA VE KIRSAL BÖLGELER

Şehir dışında yaşıyorsanız ve düzenli şekilde otoyol kullanarak ulaşım sağlıyorsanız dizel motor sizin için en uygun seçenek olacaktır. Land Rover’ın EU6 Dizel araçları, Ultra Düşük Emisyon Bölgeleri (ULEZ) için geçerli ücretlerden muaftır.
KEYFİ SÜRÜŞ

KEYFİ SÜRÜŞ

Heyecanı seviyorsanız ve şehir ortamını çok tercih etmeyerek, genellikle kasaba yollarında keyif için yolculuk ediyorsanız dizel veya benzinli motorlar sizin için uygun olacaktır.
INGENIUM MOTORLAR

INGENIUM MOTORLAR


Ingenium dizel motor, Range Rover Evoque modelinde 142 g/km’den itibaren CO2 emisyonu üretir. Test sürüşünde bir Land Rover’ın direksiyonuna geçerek motorlarımızın performansını kendiniz test edebilirsiniz.

ÖNEMLİ VERİLER

EURO 6 MOTORLAR

EURO 6 MOTORLAR

EU6 dizel motorlarımız, dünyadaki en çevre dostu motorlar arasında yer alır. Emisyon seviyeleri, benzinli motorlar ile benzerdir; ancak CO2 emisyonu, yüzde 20-25 daha düşüktür.
NİTROJEN OKSİT

NİTROJEN OKSİT

Araçlarımızın tümü, Eylül 2015’ten bu yana NOx emisyonunu azaltmaya yardımcı olan gelişmiş Seçimli Katalitik İndirgeme (SCR) egzoz son işlem sistemine (örn. AdBlue) sahiptir.
DPF’LER

DPF’ler

2004 ve 2016 yılları arasında NOX emisyonu, yüzde 90’nın üzerinde bir düşüş sağladı. Araçlarımızdaki son derece verimli DPF’ler (Dizel Partikül Filtreleri), tüm partiküllerin yüzde 99,9’unu yakalar.
ULEZ

ULEZ

EU6 motorlarımız, Birleşik Krallık’ta Londra için Ulaşım Bakanlığı tarafından önerilen günlük Ultra Düşük Emisyon Bölgesi (ULEZ) ücretinden muaftır.

TERİMLER

TÜMÜNÜ AÇ
NOx
CO2
PM
EU5
EU6
DEF
DPF
SCR
NEDC
RDE
WLTP
ULEZ

LAND ROVER’I KEŞFEDİN

ARAÇLAR

ARAÇLAR

Kusursuz Land Rover aracınızı bulun.
SORUMLULUK

SORUMLULUK

Üretim sürecimizin sürdürülebilirliğini sağlamak ve operasyonel etkisini azaltmak için çalışıyoruz.
İNOVASYON

İNOVASYON

Mühendislerimizin ve tasarımcılarımızın geleceğin SUV teknolojilerini nasıl tasarladığını keşfedin.

‡Tüm rakamlar üreticinin hedef değerleridir ve üretim öncesi son bir onaya tabidir. CO2 ve yakıt ekonomisi rakamları lastiklere göre değişebilir ve en düşük rakamlar standart lastiklerle elde edilemeyebilir.