PLUG‑IN HYBRID (PHEV) SÜRÜŞ MODLARI

PLUG‑IN HYBRID (PHEV) SÜRÜŞ MODLARI

ÇEVRENİZE UYGUN GÜÇ

Land Rover Plug-In Hybrid (PHEV) aracınızı bir düğmeyle elektrikliden benzinliye geçiren sürüş modlarını keşfedin.

HYBRID MODU

HYBRID MODU

Varsayılan sürüş modu yolculuğunuz için gerekli gücü ve torku sağlamak üzere benzinli motor ve elektrik bataryası arasında otomatik olarak seçim yapar.
ELEKTRİKLİ ARAÇ (EV) MODU

ELEKTRİKLİ ARAÇ (EV) MODU

Konsolda bulunan bir düğmeyle manuel olarak seçilen EV modu elektrik enerjisi kullanarak geçen süreyi en üst düzeye çıkarır. Sistem yalnızca elektrik enerjisi tarafından tedarik edilenden daha fazla güce ihtiyaç olduğunda otomatik olarak benzinli motoru devreye alır.

YAKIT EKONOMİSİNİ İYİLEŞTİRME

Varsayılan sürüş modunda (Hybrid) yakıt ekonomisini veya batarya şarjını iki alternatif şarj yönetim fonksiyonundan birini kullanarak optimize edebilirsiniz:

SAVE FONKSİYONU

SAVE FONKSİYONU

Aracın dokunmatik ekranı üzerinden manuel olarak seçilen Save fonksiyonu batarya şarjının seçtiğiniz seviyenin altına düşmesini önler. Belirli modellerde bu fonksiyon bataryanın hareket halindeyken şarj edilmesini sağlar. Bu işlem, yolculuğun daha sonraki bir bölümünde sessiz, sıfır emisyonla ilerleyebilmeniz için şarjın korunmasını sağlar.

GERİ KAZANIM ÖZELLİKLİ FREN SİSTEMİ

Aracınızı hangi modda sürerseniz sürün PHEV araçta ayağınızı gaz pedalından kaldırdığınızda, geri kazanım özellikli bir akıllı fren sistemi aracı konforlu bir şekilde yavaşlatırken, üretilen gücü dönüştürerek batarya menzilini optimize eder. Frenleme, toplanan güç miktarını artırır.
GERİ KAZANIM ÖZELLİKLİ FREN SİSTEMİ

KEŞFEDİN

PHEV NASIL ŞARJ EDİLİR?

PHEV NASIL ŞARJ EDİLİR?

Aracınızı evde veya bir sonraki varış noktasında şarj etmeye yönelik basit adımları öğrenin.
PHEV ARACINIZIN KURULUMU

PHEV ARACINIZIN KURULUMU

Aracınızın temel fonksiyonları ve özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için bilgi ve eğlence sisteminizi ayarlayın.