Anthony Joshua

ANTHONY JOSHUA: HEM BEDENİ HEM ZİHNİ EĞİTMEK GEREK

BOKS RİNGLERİNİN YILDIZI ANTHONY JOSHUA, LAND ROVER İLE İLGİLİ OLARAK ŞAŞIRTICI BİR BAŞARI SIRRINI PAYLAŞTI


Range Rover Evoque’un geçtiğimiz senelerde Londra’da gerçekleştirilen lansmanında konuşan dünya ağır sıklet boks şampiyonu şu açıklamalarda bulundu: 


Geçmişte kullandığım çok sayıdaki spor ve küçük otomobil nedeniyle bazı bel sakatlıkları yaşadım. Bu konuda artık çok daha titiz davranıyorum. Daha büyük araçlara yaptığım geçiş, bana boks kariyerime devam etme konusunda yardımcı oldu.


Anthony JoshuaAnthony Joshua

İngiliz sporcunun dikkat etmesi gereken tek şey bedeni değil. AJ, sürekli olarak zihnini geliştirecek yeni şeyler bulmaya çalışıyor. 


Konuyla ilgili yorumları sporcunun kendisinden dinleyelim: 


“Bilgiye ulaşmak için İnterneti kullanma lüksüne sahip olmayan ebeveynlerimizin jenerasyonuna kıyasla çok daha şanslıyız. Günümüzde bilgiye ulaşmak ve araştırma yapmak çok daha kolay, bu yüzden zihnimi harekete geçirmekte zorlanmıyorum.”


AJ, zorlu antrenman kamplarının ve dövüş serilerinin öncesinde mental açıdan kendini doğru yerde hissetmek için zihin eğitiminin yanı sıra organizasyona da ihtiyacı olduğunu söylüyor. Peki, sporcu bu yaklaşımı nereden öğrenmiş olabilir? Şaşırtıcı olsa da yanıt kıyafet alışverişi.


Anthony Joshua

“Hazır giyim ürünleri satın alırken zorluklar yaşıyorum, bu nedenle plan yapmam gerekiyor” diyen sporcu sözlerine şöyle devam ediyor: 


“Land Rover ile birlikte bir etkinlik üzerine çalıştığım dönemde benden takım elbise giymemi istediler. Ancak, öylece alışverişe çıkıp bir takım elbise satın alamazdım. Kendim için bir takım elbise diktirmem gerekecekti. Bu sayede planlama yapmaya başladım ve hayatımın kolaylaştığını fark ettim. Ancak her şey yerli yerinde olduğunda kendimi rahat hissediyorum, bu benim hayat felsefem.” 


Londra’da yaşayan AJ, Range Rover Evoque’un lansman etkinliğinde Kobox fitness boks kulübü ile birlikte bir idman seansına katıldı. Etkinlik sonrasında bir aracın gelişimi ile bir boksörün gelişimi arasındaki benzerlikleri keşfeden sporcu, konuyla ilgili olarak şu yorumlarda bulundu:


Range Rover Evoque


Bunlar, normalde karşılaştırmayı düşüneceğiniz şeyler değil. Ancak, ben nasıl bir sonraki müsabakamı kazanmak için ihtiyaç duyduğum tüm bilgilere sahipsem Land Rover da Range Rover Evoque gibi muhteşem bir araç tasarlamak için gereken tüm bilgilere sahip.  Her şey, elinizdekileri rafine hale getirip bir sonraki sefere daha iyisini yapmakla ilgili. Land Rover bunu mükemmel bir şekilde başarıyor ve benim de yapmaya çalıştığım tam olarak bu.


Anthony Joshua

BoksörBUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİR DEFENDER TUTKUNUNUN HİKAYESİ

BİR DEFENDER TUTKUNUNUN HİKAYESİ

Serkan Yalnız, fotoğrafçı-yönetmen ve profesyonel dağ bisikleti sporcusu. Ama en büyük tutkularından biri defender. 1998 model defender’ının yapım hikâyesi de bu tutkunun kodlarını açıklıyor.
BİR DEFENDER TUTKUNU İLE RÖPORTAJ - BÖLÜM I

BİR DEFENDER TUTKUNU İLE RÖPORTAJ - BÖLÜM I

Camel Trophy'de eşsiz maceralar yaşayan Selim Kemahlı'nın Yeni Defender ile röportajı One Life Blog'ta.
BİR DEFENDER TUTKUNU İLE RÖPORTAJ - BÖLÜM II

BİR DEFENDER TUTKUNU İLE RÖPORTAJ - BÖLÜM II

Profesyonel fotoğrafçı, belgesel yapımcısı ve tam bir Defender Tutkunu. Burak Doğansoysal, Yeni Defender'ı anlatıyor.