YENİ DEFENDER İLE UÇMA ZAMANI

Yeni Defender son Bond filminde uçuyor.
YENİ DEFENDER İLE UÇMA ZAMANI

İlk kez bir Bond filminde yer alan Land Rover Defender'ı, bu sefer yine No Time To Die adlı yeni filmde yerden on fit yüksekte yaklaşık 22 km/sa hızla ilerlerken görüyoruz. Defender’ı havada uçarak 007'yi yakalamaya çalışan iki Land Rover araç takip ediyor.


Aşağıdaki resim, Yeni Defender'ın beyaz perdede ilk kez sahneye çıktığı filmin kamera arkasından çekilmiş özel bir görüntü. Defender, bir tepenin üstünde dikkatlice yerleştirilmiş bir rampadan hızla atlayarak havada uçuyor.


No Time To Die

No Time To Die filminin Akrobasi Koordinatörü Lee Morrison, Defender için “Bond’un önüne geçmiyor” yorumunda bulunuyor. Bu sahne için Morrison, Bond'u ‘manzara boyunca kovalanan vahşi bir hayvan gibi göstermek üzere ıssız ve açık bir alanda’ konumlandırmak istiyordu.


Normalde böyle bir sahne için Morrison, sürücüyü koltukta tutmayı sağlayan atlama kemerleri takılmasını isterdi. Ancak Morrison atlayışı kendisi denedikten sonra, tekerleklerin lastik basıncı düşürüldüğünde, Defender'ın sürücüyü güvende tutmak için ihtiyaç duyacağı tek şeyin beş noktalı bir yarış emniyet kemeri olduğunu fark etti. Hatta Defender araçlar, böyle bir sahne için takla kafesleri gibi gerekli güvenlik kiti dışında gerekli standart donanıma sahipti.


Morrison şunları söylüyor: “Maksimum heyecan yaratmak için Defender’ı mümkün olduğunu düşündüğümüzden daha fazla zorladık. Araçlar onlara verdiğimiz tüm görevleri başarıyla tamamladı ve yola devam etti.” Bu, Defender’ın ne kadar sağlam olduğunun kanıtı.


Defender araçlardan birinin direksiyonuna geçen genç İngiliz yarış pilotu Jessica Hawkins, tek kişilik araçlarda yarıştığı şampiyonalarda araçları zeminde tutmaya daha alışkın olsa da ilk kez yaptığı bu dublörlük işinde bir SUV’u uçuruyor. Jessica Hawkins, "İlk atlayışı yaptığımızda, havadayken canımın acıyacağını düşündüm,” diyor.


Morrison, "İniş konusunda endişeliydim,” diyerek Jessica’ya katılıyor. “Zemin ıslak, çamurlu ve kaygandı. Ekibe bunun zor olacağını söyledim. Ancak araçlar mükemmel bir iş çıkardı. Araçlara pek iyi bakmadık, yere indiklerinde büyük bir gürültü çıkardılar.


Hawkins, bu sahnede dublörlük yapma şansının çok büyük bir fırsat olduğunu söylüyor. Hawkins sözlerine şöyle devam ediyor: "Korkutucu olsa da heyecan vericiydi. İyi bir performans gösterme konusunda üzerimde bir baskı vardı. Ancak Defender’ın böylesine yüksek bir darbeye kolaylıkla dayanması etkileyiciydi. Ondan istediğimiz her şeyin üstesinden geldi. Beyaz perdenin de buna şahitlik edeceğinden eminim. Ne de olsa, Bond hayranları bunun altında bir performansı kabul etmeyecektir.”

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ORİJİNAL DEFENDER

ORİJİNAL DEFENDER

“Bir Efsanenin Geçmişi” serisi bizi orijinal Land Rover’ın zengin ve benzersiz kökenine taşıyor. Bu bölümde Orijinal Defender’ın detaylarına yer veriyor olacağız.
BİR DEFENDER TUTKUNUNUN HİKAYESİ

BİR DEFENDER TUTKUNUNUN HİKAYESİ

Serkan yalnız, fotoğrafçı-yönetmen ve profesyonel dağ bisikleti sporcusu. Ama en büyük tutkularından biri defender. 1998 model defender’ının yapım hikâyesi de bu tutkunun kodlarını açıklıyor.
LAND ROVER X ELLİOT BROWN

LAND ROVER X ELLİOT BROWN

Land Rover ve Elliot Brown dünyanın en dayanıklı saati için güçlerini birleştirdi.