LAND ROVER VE HENRY POOLE

LAND ROVER VE HENRY POOLE, RANGE ROVER’IN 50. YILINI KUTLAMAK ÜZERE BENZERSİZ BİR KUMAŞ ÜRETTİ

Land Rover Baş Tasarım Direktörü Prof Gerry McGovern OBE ve Savile Row’da bulunan özel dikim mağazası Henry Poole & Co, Range Rover’ın 50. yılını kutlamak üzere orijinal gövde renklerinden ilham alarak benzersiz bir ceket kumaşı üretiyor

suit.Gerry McGovern OBE
Land Rover’ın Baş Kreatif Sorumlusu Prof. Gerry McGovern OBE, Savile Row’un köklü terzilik işletmelerinden biri olan Henry Poole & Co. ile birlikte Range Rover’ın 50. yılını kutlamak üzere özel bir kumaş tasarladı.Bu iki şirket bir araya gelerek Henry Poole & Co. tarafından özel olarak sunulacak, Range Rover’ın yıldönümüne özel 50 adet ısmarlama ceket dikilmesi için 120 metre kuzu yünlü kumaş üretti.
Orijinal lüks SUV araçlarOrijinal lüks SUV araçlar, 1970’ten beri pazarın yönünü belirledi. Range Rover ise elli yıl sonra tasarım, kalite ve yenilikçi mühendisliği büyüleyici bir şekilde harmanlayarak beğenilen ve yüksek kapasiteli lüks araçlar ailesine dönüştü.Somerset’li kumaş üreticisi Fox Brothers & Co Ltd tarafından dokunan kumaş, orijinal 1970 Range Rover’ın gövde renklerinden ilham alıyor. Tuscan Blue, Bahama Gold ve Davos White renkleri, klasik kaz ayağı desenli kumaşın yeni bir yorumunu meydana getirmek üzere bir araya getirildi.

Aynı renkler 35 yıl sonra ilk kez, sınırlı üretim Range Rover Fifty modeliyle birlikte sunuluyor. Dünya çapında 1.970 adetle sınırlı olacak model, öncü yenilikçilik, rakipsiz kalite ve benzeri olmayan her türlü zemine uygunluğun yarım yüzyılını kutluyor.
Auric Atlas
Lüks Autobiography modeli temel alınarak tasarlanan Range Rover Fifty, Auric Atlas renkte özel dış tasarım vurgularının yanı sıra iki benzersiz 22 inç jant tasarımı içeriyor. Hem aracın dışında hem de “1 of 1970” yazılı merkez konsol anı plaketinde, baş dayamalarında, ön panelde ve ışıklı kapı eşiklerinde görülebilecek arma, Gerry McGovern tarafından tasarlanan el yazısı “Fifty” ibaresini taşıyor.

“Henry Poole ve Range Rover, benzersiz bir mirasa ve son derece beğenilen ürünler yaratma becerisine sahip. Henry Poole tarafından üretilen ceket ve Range Rover Fifty modelinin özgünlüğü, bir arada nadide bir parça oluşturuyor. Bu da hem Henry Poole hem de Range Rover müşterilerini cezbedecek bir ürün ortaya koyuyor.”
PROF GERRY MCGOVERN,
OBE LAND ROVER BAŞ KREATİF SORUMLUSU

PROF GERRY MCGOVERNPROF GERRY MCGOVERNPROF GERRY MCGOVERN


“Gerry McGovern ile birlikte çalışmak ve Range Rover’ın 50. yıl dönümünü kutlamak üzere bir ceket üretmek olağanüstü bir fırsattı. Kumaşın esin kaynağını Tuscan Blue astarı ve Bahama Gold yaka arkasını da içeren, geçmişten gelen bir renk gamı oluşturuyor. Bununla birlikte tasarım, modası geçmeyecek şıklığıyla her zaman giyilebilecek modern bir yoruma sahip. Henry Poole’un özel üretim becerisinden gelen konfor, Savile Row terziliğinin en yüksek noktasıyla tamamlanıyor.”
SIMON CUNDEY
HENRY POOLE & CO GENEL MÜDÜRÜ

SIMON CUNDEYSIMON CUNDEY

Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering. I sense much fear in you.
Simon Cundey
Henry Poole & Co Genel Müdürü

Range Roverİstiridye kabuğu tipindeki kaput, ayrıcalıklı yüzer tavanı, parçalı arka kapağı ve ticari marka haline gelen ön çamurluk havalandırmalarıyla günümüzün Range Rover’ında 1970 yılındaki orijinal modelin izleri hala görülebilir. Altın yıl dönümünde araç en verimli, bağlantılı, lüks ve en yüksek kapasiteli seviyesinde.

Orijinal 1970 modeline sahip olmak isteyenler için Range Rover Reborn programı, olası müşterilerine Bahama Gold ve Tuscan Blue dahil olmak üzere orijinal renklerde, koleksiyon değeri son derece yüksek olan orijinal bir Range Rover satın alma fırsatı sunuyor.

Birleşik Krallık’ta Land Rover Classic’ten doğrudan sunulacak her Range Rover Reborn, şirketin fabrika tarafından belirlenen orijinal teknik özelliklerine göre eksiksiz bir restorasyona tabi tutuluyor ve aracın orijinalliğinin korunması amacıyla Land Rover Classic Yedek Parçaları kullanılıyor.

Land Rover’ın deneyimli restorasyon ekibi, koleksiyon değeri, tercih edilen şasi numaraları ve benzersiz karakteristik özellikler dahil olmak üzere temel araçlar için müşterilerine en iyi seçenekleri tavsiye edecekler. Eksiksiz restorasyon için başlangıç fiyatı ise 145.000 pound.

Range Rover Reborn, Land Rover Classic’in özel şirket içi mühendislik deneyimini gözler önüne sererek Land Rover’ın bu ikonik markanın zengin mirasını zenginleştirmeye yönelik taahhüdünü tekrar vurguluyor.