LAND ROVER Classic, SINIRLI SAYIDA ÜRETİLEN
KLASİK DEFENDER WORKS V8 TROPHY II MODELİNİ TANITTI

Benzersiz kamuflaj tasarımına sahip Klasik Defender modeli, sadece 25 adet üretilecek olup, 90, 110 ve 110 Double Cab Pick-Up gövde seçenekleriyle sunulacak.
LAND ROVER Classic, SINIRLI SAYIDA ÜRETİLEN <br> KLASİK DEFENDER WORKS V8 TROPHY II MODELİNİ TANITTI

Land Rover Classic, markanın off-road ve keşif yolculuğu mirasını simgeleyen özel bir tasarıma sahip Klasik Defender Works V8 Trophy II aracını tanıttı.


Model, Camel Trophy, First Overland ve G4 Challenge gibi farklı off-road yarışları dahil olmak üzere, 70 yıllık macera dolu geçmişinde mücadele ettiği 23 lokasyonu temsil eden benzersiz kamuflaj temalı bir tasarıma sahip.


Land Rover Classic

Eşsiz bir koleksiyon aracına sahip olma fırsatı sunulan araç sahipleri aynı zamanda ikincisi düzenlenecek üç günlük özel Land Rover Trophy yarışına davet ediliyor. Land Rover Trophy, bu unutulmaz etkinlik ile araç sahiplerine kalıcı dostluklar kurma, anılar yaratma ve kendi hikayelerini oluşturma fırsatı sunuyor. Araç sahipleri, dünya çapında yarış maceralarımızdan ilham alan bir dizi puana dayalı off-road mücadelesinde yarışabilmeleri için uzmanlar tarafından rehberlik sağlanacak. Üç günlük yarışın ardından, takımlardan biri büyük ödülü kazanacak. Araç sahipleri, unutulmaz anılarla ayrılacakları bu yarışta araçlarını mümkün olan en etkileyici şekilde tanıma fırsatı bulacak.


Eşsiz bir koleksiyon aracına sahip

Land Rover'ın her türlü araziye uygun mirasını temsil eden benzersiz kamuflaj tasarımlı Klasik Defender Works V8 Trophy modelleri, 2012-2016 yılları arasında sunulan Defender modelleri kullanılarak tasarlanacak. Modeller, Land Rover Classic'teki özel bir ekip tarafından titiz standartlara ve iyileştirilmiş teknik özelliklere göre el işçiliğiyle yeniden yaratılacak.


Defender, bugüne kadar dünyanın dört bir yanındaki farklı arazileri fethetti. Benzersiz dış tasarımıyla bu keşif yolculuğu mirasını simgeleyen Klasik Works V8 Trophy II modeli, bu lokasyonlardan bazılarına saygı niteliği taşıyor. Uzman bir ekip tarafından kaynak sağlanan, monte edilen ve yeniden tasarlanan 25 aracın her biri, ekibin severek emek verdiği bir çalışma oldu. Araç sahipleri, koleksiyon değeri yüksek bir aracı teslim almanın yanı sıra, özel bir Land Rover Trophy etkinliğinde sınırları zorlayarak araçlarını test edebilecekleri eşsiz bir fırsat yakalayacaklar.


MICHAEL VAN DER SANDE
JAGUAR LAND ROVER ÖZEL ARAÇ OPERASYONLARI GENEL MÜDÜRÜ


Land Rover'ın 405 bg güç ve 515 Nm tork üreten 5.0 litre V8 benzinli güç aktarım elemanlarına sahip sınırlı sayıda üretilecek bu özel tasarım modelinde sekiz ileri ZF otomatik şanzıman bulunuyor. Her model, iyileştirilmiş süspansiyon, frenler ve direksiyon iyileştirmeleriyle kapsamlı bir yeniden tasarım sürecinden geçiriliyor. Trophy modeli ilk kez 90 ve 110 Station Wagon gövde ve 110 Double Cab Pick-Up olarak sunulacak. 25 adetlik sınırlı üretim sürecinde, Land Rover Classic yalnızca beş Double Cab Pick-Up modeli üretecek ve kalan araçlar eşit sayıda 90 ve 110 Station Wagon gövde tasarımıyla sunulacak.Dış tasarım, Land Rover Özel Araçlar Tasarım ekibiyle birlikte geliştirilen benzersiz bir kamuflaj deseniyle çarpıcı bir siyah-beyaz renk temasına sahip. Fuji White renkteki ana gövde, kontrast Narvik Black tavanın yanı sıra perçinler, vidalar ve havalandırmalar gibi en ince detaya kadar Gloss Black dış tasarım öğeleriyle tamamlanıyor. 18 inç, Gloss Black Sawtooth alaşım jantlar da bu temaya katkıda bulunuyor.


 Land Rover'ın 70

Kamuflaj deseni, Land Rover'ın 70 yılı aşkın off-road keşiflerinde zorlu arazileri fethettiği 23 konumun harita üzerindeki şekillerinden oluşuyor. Bunlar arasında, Güney Afrika ve Laos'tan Peru'ya kadar olan bölgelerde yakın zamanda gerçekleştirilen Land Rover keşif yolculuklarının yanı sıra tarihi off-road yarışları da yer alıyor.Dış tasarımda yapılan iyileştirmeler, dizginlenemeyen bir arazi performansını garanti ediyor. Öndeki A biçimli koruyucu çerçevede, özel tasarım ön ızgaranın önünde bir vinç bulunuyor. Siyah kaput, parlak ışıkta yansımayı azaltmak için parlak kaplamayla sunulurken boydan boya 1,27 m'lik güçlü LED ışık çubuğu, geceleri tüm arazi koşullarında en üst düzeyde görüş sağlıyor.


Defender Works V8 Trophy II

Klasik Defender Works V8 Trophy II, 500 mm'lik sudan geçme derinliğine ve arka çeki noktasına sahip olup, daha fazla gövde koruması için kaya kaydırıcılar ve harici devrilme çubuğu ile donatılmıştır. Arka merdiven, expedition tavan rafına erişim sağlarken, Land Rover Trophy arması ve çamurluk etekliklerindeki beyaz logo detayı dış tasarımın ince detayları arasında yer alıyor.Araçta kontrast dikişli yüksek kaliteli siyah-beyaz Windsor deri kaplama Recaro spor koltuklar, destek ve konforu bir araya getiriyor. Ön konsol, kapılar ve tavan astarına kadar uzanan deri kaplama, iç tasarımın tamamında el yapımı bir görünüm sağlıyor.


Land Rover Classic

Land Rover Classic'in entegre navigasyon ve mobil cihaz bağlantısı içeren Haber/Eğlence Sistemi, özgün ön konsolda en yeni multimedya seçeneklerini sunuyor. Land Rover'ın ZF otomatik şanzımanı için ergonomik tasarımlı vites kolu da ilave kontrol sağlıyor.İç tasarımı tamamlamak üzere ön konsolun ortasında Elliot Brown markasına ait özel olarak tasarlanmış Land Rover Trophy temalı saat kadranı yer alıyor ve yine dış tasarımda kullanılan kamuflaj deseni ile aynı özgün temayı yansıtıyor. Elliot Brown, Trophy sahiplerine bir kez daha özel ve sağlam bir Competitor's Edition saat sunuyor.Kendi Defender aracını Works V8 Trophy II tasarım estetiğiyle geliştirmek isteyenler için ise, 2022'nin ilerleyen aylarında duyurulacak ve Trophy’den ilham alan Orijinal Aksesuar seçenekleri sunulacak.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LAND ROVER VE VIRGIN GALACTIC’IN VİZYONER ORTAKLIĞI

LAND ROVER VE VIRGIN GALACTIC’IN VİZYONER ORTAKLIĞI

Land Rover, dünyanın ilk ticari “uzay aracı serisinin” yaratıcısı Virgin Galactic ile olan işbirliğini üç yıl daha uzattı.
PARLAK RENKLER

PARLAK RENKLER

Elli yıl önce Range Rover, tüm ihtişamıyla görkemli renklerde dünyaya tanıtıldı. 1970'lerde dönemi yansıtan Lincoln Green'den Masai Red'e kadar sunulan birçok gövde rengi, günümüzde tercih edilen daha yumuşak renkleri çarpıcı biçimde gölgede bırakıyor.
LAND ROVER SERIES I BİR EFSANENİN GEÇMİŞİ

LAND ROVER SERIES I BİR EFSANENİN GEÇMİŞİ

“Bir Efsanenin Geçmişi” serisi bizi orijinal Land Rover’ın zengin ve benzersiz kökenine taşıyor. 30 Nisan 1948’de piyasaya sunulan, ilk Land Rover modeli Seri I ile başlıyoruz.