LAND ROVER ÖZEL ARAÇ OPERASYONLARI (SVO)
TARAFINDAN TASARLANAN
OLAĞANÜSTÜ RANGE ROVER SPORT SVR KARŞIMIZDA

Özel Operasyonlar ekibinin imzasını taşıyan Range Rover Sport SVR Ultimate modeli, ayrıcalıklı renk kombinasyonları ve detaylarıyla Land Rover’ın en hızlı ve en güçlü SUV modelini bir adım ileriye taşıyor
LAND ROVER ÖZEL ARAÇ OPERASYONLARI (SVO) <br>TARAFINDAN TASARLANAN <br>OLAĞANÜSTÜ RANGE ROVER SPORT SVR KARŞIMIZDA

Özel Operasyonlar ekibinin imzasını taşıyan Range Rover Sport SVR Ultimate modeli, ayrıcalıklı renk kombinasyonları ve detaylarıyla Land Rover’ın en hızlı ve en güçlü SUV modelini bir adım ileriye taşıyor


SUV

El işçiliği ile uygulanan üç gövde rengi seçeneği, her ikisi de Ultimate modeli için özel olarak tasarlanmış yeni Gloss Maya Blue ve Gloss Marl Grey seçeneklerini içeriyor. Baz kat boyada kullanılan ve ışığı yansıtan zarif ince beyaz cam parçacıkları, araca yıldız etkisi yaratan yoğun bir ışıltı kazandırıyor. Üçüncü renk seçeneği olarak daha sade görünümlü Satin Ligurian Black gövde rengi sunuluyor. Tüm gövde rengi seçenekleri Gloss Narvik Black kontrast tavan ile geliyor.


Özel Operasyonlar tasarım ekibinin detaylara gösterdiği özen, kaput ve bagaj kapağı üzerindeki siyah kabartmalı Range Rover yazısının yanı sıra yan çamurluk vurgularında da kullanılan özel Fuji White kontrast kenarlıkta da göze çarpıyor.


RR

Gövde rengindeki havalandırmalı karbon fiber kaput, 22 inçlik beş kollu dövme alaşım jantlar ve siyah fren kaliperleri, Ultimate modelinin güçlü duruşunu vurgulayarak SVR’nin Narvik Black kontrast tavanını, yan ayna kapaklarını, ön ızgara ile ızgara çevrelerini, ön kanat detayını ve bagaj kapağı kaplamalarını tamamlıyor.


Range Rover Sport SVR, günümüze kadar üretilen en hızlı, en güçlü ve en dinamik Land Rover olarak öne çıkıyor. Artık ikinci nesli sunulan güncel modelde kullanılan 575 BG çıkışa sahip 5,0 litrelik V8 süperşarjlı motor 700 Nm tork üretiyor ve 283 km/sa azami hıza sahip SVR, bu olağanüstü güç sayesinde 0’dan 100 km/sa hıza yalnızca 4,5 saniyede ulaşıyor.


RR SPORT SVR

Range Rover Sport SVR, 2014 yılında piyasaya sunulduğunda Land Rover’ın yüksek performans kapasitesini yeniden tanımladı. Güç, lüks ve heyecan verici dinamikleri bir arada sunan bu karakteristik SVR modeli günümüze kadar 20.000 adetten fazla satıldı ve talep her yıl artmaya devam ediyor. Ultimate modelinin Özel Operasyonlar tasarım ekibi tarafından kişiselleştirilen özellikleri aracın cazibesini daha da artırıyor.


MARK TURNER
LAND ROVER ÖZEL OPERASYONLAR TİCARİ DİREKTÖRÜ

LAND ROVER ÖZEL OPERASYONLAR TİCARİ DİREKTÖRÜ


Özel Operasyonlar tasarım ekibinin işçiliğe gösterdiği özen kendini iç tasarımda da belirgin şekilde gösteriyor. B sütunundaki özel tasarım krom kaplama Özel Operasyonlar (SV) logosu, siyah eloksallı metal vites kanatçıkları ve Ultimate modeline özgü aydınlatmalı kapı eşikleri, önerilen Ebony/Cirrus iç tasarımı daha şık hale getiriyor. İç tasarımda öne çıkan Windsor deri ve kontrast süet kombinasyonlu hafif Performance Koltuklarda kabartmalı SVR amblemi göze çarpıyor.Özel Operasyonlar

Özel Operasyonlar tasarım ekibimiz, daha özgün nitelikte çarpıcı gövde renkleri yaratmak için sürekli olarak sınırları zorluyor. Bu model, ışığı yansıtan şık dokulu cam parçacıklarına sahip gövde renkleri ile sunduğumuz ilk Özel Tasarım modeli olma özelliğini taşıyor ve Range Rover Sport SVR Ultimate modelini kişiselleştirme konusundaki yenilikçi yaklaşımımızın merkezinde konumlandırıyor.HANNAH CUSTANCE
ÖZEL OPERASYONLAR RENK VE MALZEME TASARIM MÜDÜRÜÖZEL OPERASYONLAR RENK VE MALZEME TASARIM MÜDÜRÜ

Yeni SVR Ultimate modeli, 24 Ağustos tarihinde dünya genelinde siparişlerin açılmasının ardından 1-5 Eylül tarihleri arasında Blenheim Sarayında gerçekleştirilecek Salon Privé etkinliği kapsamında Özel Araç Operasyonları standında ilk kez görücüye çıkıyor.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PARLAK RENKLER

PARLAK RENKLER

Elli yıl önce Range Rover, tüm ihtişamıyla görkemli renklerde dünyaya tanıtıldı. 1970'lerde dönemi yansıtan Lincoln Green'den Masai Red'e kadar sunulan birçok gövde rengi, günümüzde tercih edilen daha yumuşak renkleri çarpıcı biçimde gölgede bırakıyor.
LAND ROVER VE HENRY POOLE

LAND ROVER VE HENRY POOLE

Land Rvoer ve Henry Poole, Range Rover'ın 50. yılını kutlamak üzere benzersiz bir kumaş üretti.
70 YILLIK GENÇLİK

70 YILLIK GENÇLİK

70 yıllık başarı: 1948 yılında kuruluşumuzdan 2018 dünya otomobil ödülleri’ndeki başarımıza olan yolculuğumuz.