LAND ROVER VE VIRGIN GALACTIC’IN VİZYONER ORTAKLIĞI

Land Rover, dünyanın ilk ticari “uzay aracı serisinin” yaratıcısı Virgin Galactic ile olan işbirliğini üç yıl daha uzattı.
LAND ROVER VE VIRGIN GALACTIC’IN VİZYONER ORTAKLIĞI

Virgin Galactic’in yeni uzay aracı ‘SpaceShipTwo’, Range Rover Astronaut Edition eşliğinde tanıtımı yapıldı . Land Rover, ‘SpaceShipTwo’ adlı aracının test uçuşlarını tamamlayan ve ticari seferlere başlama planları yapan Virgin Galactic’in günlük operasyonlarının bir parçası olmaya devam edecek.


Uzay araçlarını çekmek, ekipmanları taşımak gibi farklı görevler üstlenen Land Rover araçları, Virgin Galactic ekibinin önemli bir üyesi.

Ayrıca, Land Rover araçlarından oluşan bir filo, Virgin Galactic’in California’nın Mojave bölgesinde bulunan tesislerinden New Mexico’da bulunan ve dünyanın ilk ticari amaçlı uzay üssü olan Spaceport America’ya geçişine de destek verdi.

Virgin Galactic

Virgin Galactic, Future Astronaut adını verdiği 600 müşterisini Spaceport America’dan kalkış yapacak ilk uçuşlarına Land Rover araçlarıyla taşıyacak.


Range Rover Astronaut Edition, Virgin Galactic’in kurucusu Richard Branson ve Jaguar Land Rover Baş Kreatif Sorumlusu ve Britanya İmparatorluk Nişanı sahibi Prof. Gerry McGovern tarafından 2019 yılında duyuruldu. Land Rover Özel Operasyonlar Tasarım ekibi tarafından tasarlanan ve yalnızca Virgin Galactic’in Future Astronaut müşteri topluluğuna sunulan model, hem iki marka arasındaki ortaklık değerlerine hem de Future Astronaut topluluğunun uzay tarihine yaptığı katkıya bir övgü niteliğinde.

Oldukça deneyimli pilotlardan oluşan bir ekibe sahip olan Virgin Galactic, New Mexico’da bir sonraki roket destekli uçuşuna hazırlanıyor. Şirketin kurucusu Richard Branson ise 2021 yılının ilerleyen dönemlerinde uzaya çıkmayı planlıyor.

Erişilebilir uzay seyahati, dünyanın dört bir yanındaki macera tutkunlarının yeni gözdesi olacakmış gibi görünüyor. Land Rover, kişiye özel macera konseptinin sınırlarını sonuna kadar zorlayan geleceğin astronotlarını desteklemek üzere Virgin Galactic ekibi ile çalışmaktan gurur duyuyor.
JOE EBERHARDT
JAGUAR LAND ROVER KUZEY AMERİKA BAŞKANI VE CEO

JAGUAR LAND ROVER KUZEY AMERİKA BAŞKANI VE CEO

Land Rover araçları hem Mojave hem de New Mexico, Spaceport America’da yer operasyonları için çok değerli katkılar sağlıyor. Diğer yandan, dünyanın dört bir yanındaki Future Astronaut topluluğu üyelerinin eşsiz Range Rover Astronaut Edition’dan keyif almalarını izlemek de paha biçilmez. Bu güçlü ortaklığı uzatma fırsatını elde ettiğimiz için memnunuz. Liderlik ruhuna, maceracı bakış açısına ve seyahatin sınırlarını zorlayan bir vizyona sahip iki şirket arasındaki bu iş birliği, keşif kavramını yepyeni seviyelere taşıyacak.
MICHAEL COLGLAZIER
VIRGIN GALACTIC İCRA KURULU BAŞKANI

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GEZEGENİMİZİN GELECEĞİ İÇİN TEKNOLOJİ

GEZEGENİMİZİN GELECEĞİ İÇİN TEKNOLOJİ

Yeşil Girişimler: Gezegenin geleceği için teknoloji
OTONOM ARAÇ TEKNOLOJİSİ İÇİN AKILLI ŞEHİR MERKEZİ

OTONOM ARAÇ TEKNOLOJİSİ İÇİN AKILLI ŞEHİR MERKEZİ

Land Rover, otonom araç teknolojisini test etmek için akıllı şehir merkezi geliştiriyor.
ARAÇ TUTMASINA KARŞI GELİŞME

ARAÇ TUTMASINA KARŞI GELİŞME

Land Rover, sürücüsüz araçlara, araçta yaşanan mide bulantısını azaltacak yöntemler öğretiyor.