DEFENDER SİLÜET ÇİZİMİYLE 70. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARINI BAŞLATTI

Kar üzerinde 250 metre genişliğindeki Defender çizimi, 30 Nisan’daki Dünya Land Rover Günü kutlamalarına yaklaşırken Land Rover’ın her türlü zemindeki macerasının 70 yılını taçlandırıyor

SANATÇI SİMON BECK’İN DEV KAR ÇİZİMİNİ BURADAN İZLEYİN


Her türlü zeminde yaşanan 70 yıllık maceranın ve global keşiflerin ardından Defender’ı, yeni doruklara taşıdı.


250 metreye yayılan Defender silüet çizimi Fransa Alplerindeki bir dağın yamacına çizildi. Karda yaratılan bu benzersiz sanat eseri, orijinal Land Rover'ın 1948 Amsterdam Otomobil Fuarı’nda ilk kez dünyaya tanıtılmasından tam 70 yıl sonra 30 Nisan’daki Dünya Land Rover Günü kutlamalarını başlattı.

Amsterdam Otomobil Fuarı

Benzersiz resim Rover’ın mühendislik müdürü Maurice Wilks’in orijinal Land Rover'ın şeklini Red Wharf Körfezi’nin kumlarına çizdiği ve fikrini Rover’ın idari müdürü olan kardeşi Spencer’a teklif ettiği anı hatırlatma amacı taşıyor. Bizim Defender olarak bildiğimiz bu ileri görüşlü tasarıma “Land Rover” adı verildi.

Land Rover

Land Rover, tüm dünyada tanınan efsane haline gelmiş bir markadır ve Defender’ın silueti ilk görüşte tanınır. 70 yaşına erişmek özel bir şey. Bunu yıl boyu kutlayacağız ve dünyanın bu çok sevdiği SUV araçların ardındaki insanları onurlandıracağız.


KERI-PROF DR RALF SPETH
JAGUAR LAND ROVER CEO’SU

KERI-PROF DR RALF SPETH

Land Rover, hayranlarını Dünya Land Rover Günü’nde online yayınlanacak kutlamalara katılmaya davet ediyor. Programın yıldızlarını, Land Rover Serisi ve Defender’ın köklerinden 1970’te Range Rover ve 1989’da Discovery’nin piyasaya sunulmasına kadar dünyanın en sevilen 4x4’lerinin ve Land Rover’ı öncü teknolojilerinin yaratılmasına katkıda bulunan kişiler oluşturuyor.`


Yürüyerek geometrik çizimler yaratma konusunda uzman kar sanatçısı Simon Beck, Fransa Alplerindeki La Plagne’de 2700 metre yükseklikte sıfırın altındaki sıcaklıklarda cesaretle Defender’ı çizerek kutlamaları başlatmış oldu.

 Fransız Alplerinde

Beck yüksek rakımda Defender’ı çizmek için Fransız Alplerinde 20.894 adım attı ve 16,5km yürüdü. Kendisi şunları söylüyor:
“Karda yarattığım eserler için dayanıklılık, dikkat ve güç gerekiyor. Tüm bu özellikleri Defender da barındırıyor. Simge olmuş şekli oldukça basit ve tüm dünyada hemen tanınıyor, bu şimdiye kadar yaptığım en kolay tanınan sanat eseri olmalı.”

DÜNYA LAND ROVER GÜNÜ 30 NİSAN'DAYayını izlemek ve Dünya Land Rover Günü’nü kaçırmamak için landrover.com.tr adresini takipte kalın.