RANGE ROVER SPORT PHEV, CENNETİN KAPISI’NA TIRMANAN İLK SUV OLDU

Benzinli/elektrikli performans SUV’u Range Rover Sport PHEV, baş döndürücü 99 virajı ve 999 zorlu basamağı aşarak, Çin’in en ünlü simgelerinden biri olan ve Cennetin Kapısı adı verilen doğal kayadan kemere çıkan ilk araç oldu

RANGE ROVER SPORT PHEV, CENNETİN KAPISI’NA TIRMANAN İLK SUV OLDU

İddialı deneme, Ejderha Yolu olarak da bilinen 11,3 km’lik efsanevi Tianmen Dağ Yolunun alt kısmında başladı. Showroom standartlarındaki bir Range Rover Sport P400e, direksiyonda Panasonic Jaguar Racing’den Ho-Pin Tung ve Terrain Response 2 sistemi Dynamic modda olacak şekilde zorlu parkura çıktı.
Formula E pilotu, Terrain Response sistemini Çin’deki efsanevi Cennetin Kapısı’na giden 45 derecelik 999 basamağı tırmanmak için hazırladı. Zorlu denemenin bu ikinci bölümünde Ingenium benzinli motoru ve elektrik bataryası gücünü kullandı.“Formula E, Formula 1 deneyimi yaşadım, 24 Saatlik Le Mans yarışını kazandım ama bu hiç şüphesiz karşılaştığım en zorlu sürüştü. Range Rover Sport PHEV dağ yolunda gerçek anlamda bana güven verdi ve Cennetin Kapısı basamaklarını zahmetsiz bir şekilde tırmanarak mükemmel bir performans gösterdi.”


HO-PIN TUNG
LE MANS KLASMAN BİRİNCİSİ VE PANASONIC JAGUAR RACING RESERV PİLOTU

HO-PIN TUNG

Yeni PHEV güç aktarım sistemi tamamen şarj edildiğinde Range Rover Sport’a emisyonsuz elektrikli otomobil menzili sunuyor ama Ho-Pin Tung denemenin yoldaki bölümünü kısa tutmak üzere gelişmiş 300 bg Ingenium benzinli motor ve 116 bg elektrikli motoru kullandı. Performans SUV’u, ardından doğal kaya kemere giden dik basamakları tırmanarak ödün vermeyen, her türlü zeminde çekiş sağlama becerisini gösterdi.

Ho-Pin Tung

Bu şimdiye kadar içinde bulunduğum en zorlu Range Rover Sport denemesiydi, tepeye ulaşana kadar başarılı olacağımızı söyleyemiyorduk. Zirveye ulaşarak Range Rover Sport plug-in hibrit aracın olağanüstü kapasitesini daha önce olmadığı şekilde kanıtladık ve dünyada bir ilki başardık.


PHIL JONES LAND ROVER EXPERIENCE UZMANI

PHIL JONES LAND ROVER EXPERIENCE UZMANI

Dragon Challenge, Range Rover Sport PHEV modelinin yarıştığı bir dizi mücadelenin sonuncusu; daha önce iki kez dünya açık deniz yüzme şampiyonu olan Keri-anne Payne ve Birleşik Krallık Devon’da mukavemet atleti Ross Edgley’e karşı yarışmıştı.
Önceki denemeler arasında ABD Pikes Peak’te rekor bir tırmanış, Arabistan Yarımadasında çölün “Boş Bölümünü” rekor şekilde geçiş ve İsviçre, Mürren’de efsanevi Cehennem pistinde 2.170 metrelik bir iniş de yer alıyor.

Dragon Challenge