LAND ROVER’IN 70 YILLIK MALZEME İNOVASYONLARI LONDRA TASARIM MÜZESİ'NDE

Londra Tasarım Müzesi, Land Rover'ın 70 yılını kutluyor. Müzenin avlusundaki koltuklar, Land Rover araçlarda 1948'den 2018'e kadar kullanılan 18 orijinal malzemesi ile yeniden kaplandı.

Londra Tasarım Müzesi

Land Rover ve Tasarım Müzesi, Land Rover markasının 70.yılını kutlamak üzere ziyaretçilerini davet ediyor.


Londra'daki müzenin avlusunda bulunan koltuklar Malzeme İnovasyonu enstalasyonu için Land Rover araçlarında 1948'den 2018'e kadar kullanılan 18 orijinal malzeme ile yeniden kaplandı.


Bu malzemeler arasında ilk Land Rover'da (1948) kullanılan orijinal kumaş, Defender (2015) için hazırladığı özel tasarım için Sir Paul Smith ile birlikte tasarlanan kumaş ve Kvadrat tarafından Range Rover Velar (2017) için deriye premium bir alternatif olarak geliştirilmiş yenilikçi ve sürdürülebilir kumaş yer alıyor.

 Land Rover markasının 70.

Ziyaretçiler, bu özgün kumaşların farklı niteliklerini keşfetmeye ve deneyimlemeye davet ediliyor. Müzelerde görmeye alışık olduğumuz 'dokunmayın' kuralında bir değişikliğe de şahit oluyoruz.


Londra Tasarım Müzesi'nin avlusunda yer alan koltuklar Land Rover araçlarında 1948'den 2018'e kadar kullanılan 18 orijinal malzeme ile yeniden döşendi

Londra Tasarım Müzesi'

"Land Rover, en büyük tasarım başarısı hikayelerinden biridir. Bu enstalasyon, ziyaretçilerimizin araç tasarımı alanında kumaşlara yönelik yeni fikirlerin 70 yılını görmesi için harika bir fırsat sunuyor. Ve burası müzenin ziyaretçilerimize kesinlikle 'lütfen dokunun' dediğimiz kısımlarından biri."


DEYAN SUDJIC
TASARIM MÜZESİ DİREKTÖRÜ
"Land Rover malzemeleri ve kumaşları, müşterilerimizin yüksek standartlarını karşılamak üzere zorlu testlere tabi tutuluyor. Kumaştan deriye, koltuklarımızın tarihini yansıtan bu enstalasyon, yeni Range Rover Velar'da Kvadrat tarafından tasarlanan en yeni teknik malzemelerimizi de içeriyor."


GERRY MCGOVERN
LAND ROVER BAŞ TASARIM SORUMLUSU