YENİ RANGE ROVER SPORT, BENZERSİZ YARIŞTA KARAYI VE DENİZİ FETHETMEYİ BAŞARDI

Range Rover Sport, yalnızca su alçaldığında erişilebilen Burgh Adası'na giden yolu geçerek iki açık deniz yüzücüsüne karşı cesaret isteyen bir yarışla imza attı.

Range Rover Sport

Bu zorlu yarış, Range Rover Sport’un Pikes Zirvesi'ne rekor kıran çıkışı, Arap Yarımadası’nda Rubülhali çölünü geçerken gösterdiği rekor kıran performansı ve geçtiğimiz yıl Alp’lerdeki İniş Mücadelesi gibi biri dizi zorlu mücadelenin sonuncusu oldu.


Açık deniz dünya yüzme şampiyonasını iki kez kazanan Keri-anne Payne ve dayanıklılık sporcusu Ross Edgley dalgalara karşı mücadele ederken, Range Rover Sport yumuşak kum ve gelgitten etkilenen yollara karşı mücadele etti ve BK'deki South Devon'da bulunan Bantham Plajı'ndan Burgh Adası'na 14 km'lik yolculuğu derinliği 850 mm'yi bulan dalgalar arasından geçerek tamamlamayı başardı.

Yüzücü ekibi, dalgalı sahil şeridi boyunca 1,5 km'lik zorlayıcı bir rotada mücadele ederken yeni Range Rover Sport P400e hibrit modeli yükselen dalgalar nedeniyle su altında kalmış yolları aştı ve rotası boyunca küçük köylerden geçerken neredeyse sessiz şekilde ilerlemek için elektrikli modunu kullandı.

Yüzücü ekibi

Performans SUV'u, Burgh Adası'nı ana karaya bağlayan kumlar gelgitle yükselen deniz sularına gömülürken sahile ulaşarak Range Rover Sport'un sudan geçme becerisini test etti ve yüzücüleri bitiş çizgisinden hemen önce geçmeyi başardı.

Dünyanın her yerinde yarışlar tamamladım ancak daha önce hiç böyle bir şey yapmamıştım. Güçlü gelgit nedeniyle Range Rover Sport'un önüne geçmek için çok çaba sarf etmem gerekti. Yarışırken arkamda bir SUV görmek alıştığım bir şey değil!


KERI-ANNE PAYNE
İKİ AÇIK DENİZ DÜNYA YÜZME ŞAMPİYONLUĞU

KERI-ANNE PAYNE

Yarışı kazanan Range Rover Sport, ilk kez gelişmiş bir plug-in hybrid elektrikli araç (PHEV) motoru ile sunuluyor. Bu gelişmiş motor, P400e modeline 51 km'lik bir Elektrikli Araç menzili, 101mpg ortalama yakıt tüketimi ve 64g/km CO2 emisyonu değerlerine sahip.


Range Rover Sport P400e, Land Rover'ın gelişmiş plug-in hybrid elektrikli araç teknolojisini kullanan ilk modeldir. Bu model, 116 bg'lik bir elektrikli motor ve 2.0-litre Si4 300 BG Ingenium benzinli motoru bir araya getirerek 404 BG güç ve 640 Nm tork üretir.1

Range Rover Sport P400e

Yalnızca bir Land Rover, elektrikli sürdürülebilir performansı iki açık deniz yüzücüsü ile boy ölçüşebilecek kusursuz bir yetenekle birleştirebilir. En son PHEV teknolojisinin sunulması Range Rover Sport'un cazibesini artırıyor. Range Rover Sport, EV modunda neredeyse sessiz bir sürüş ile sürüş deneyimine yeni bir sakinlik düzeyi getiriyor ve birleştirilmiş güce kesintisiz geçiş bağımlılık yaratan, üst düzey bir performans artışı sunuyor.


NICK COLLINS
JAGUAR LAND ROVER ARAÇ SERİSİ DİREKTÖRÜ

NICK COLLINS

Land Rover’ın akıllı Terrain Response 2 sistemi, aracı sürüş koşullarına uyum sağlayacak şekilde otomatik olarak ayarlayarak tüm yüzeylerde maksimum çekiş için her türlü arazide kullanılabilme özelliğini optimize eder. Bu, yeni P400e modelinde bulunan elektrikli motor ile birlikte, Range Rover Sport'u bu kadar becerikli bir performans SUV'u haline getiren çok daha hassas bir tork yönetimi olanağı sağlar.


İngiltere'de tasarlanan, geliştirilen ve üretilen Range Rover Sport, 2004 yılında pazara sunulduğundan bu yana 732.000'in üzerinde satış yaptı. O zamandan beri, kalitesi ve heyecan verici performansının rakipsiz birleşimi, dünya genelinde TV'de ve filmlerde yer almasını sağladı.

Jaguar Land Rover’ın Birleşik Krallık'taki üretim merkezinde tasarlanan ve geliştirilen yeni Range Rover Sport, şirketin Solihull üretim tesisinde üretilecek ve dünya genelinde 2017'nin sonunda satışa sunulacak.


Range Rover Sport’u keşfetmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz: www.landrover.com/landrover-modelleri/range-rover-sport/index.html