YENİ DISCOVERY SVX - LAND ROVER, HER ZEMİNE UYGUN ŞAMPİYONU FRANKFURT OTOMOBİL FUARINDA TANITIYOR

Land Rover görkemli maceralar peşinde koşan off-road tutkunları için en üstün Discovery modeli Discovery SVX’i tanıttı.


Frankfurt Otomobil Fuarında tanıtılan Discovery SVX, Özel Araç Operasyonları (SVO) ürün üçgenine, her türlü zemine üst düzeyde uyum yeteneği getiriyor. SVX olağanüstü yol performansı sunan Range Rover Sport SVR ve gerçek lüksün ifadesi olan Range Rover SVAutobiography arasında yer alacak.


Discovery SVX 2018’de seri üretim başladığında, Birleşik Krallıktaki SVO Teknik Merkezinde uzmanlar tarafından elle montajı yapılacak ilk Land Rover olacak.


Land Rover ekibine yerleştirilen SVO tasarımcıları, Land Rover ürün yelpazesinde tutku duyulacak bir diğer çok yönlü aracı yaratmaya yönelik yaratıcılıklarını serbest bırakmak üzere mühendislerimizle birlikte çalıştılar.


JOHN EDWARDS
ÖZEL ARAÇ OPERASYONLARI İDARİ YÖNETİCİSİ
Discovery SVX üstün off-road performansı ve çekiciliğini sunmayı amaçlayan maceracı ruhu ve Land Rover’ın efsanevi her türlü zemine uyum yeteneğini temel alarak, her Land Rover'ın temel değeri olan tasarım mükemmelliği ve mühendislik bütünlüğünü somut hale getiriyor.


Land Rover'ın güçlü, güvenli ve hafif alüminyum mimarisini temel alan beşinci nesil Discovery, 2016’da piyasaya tanıtılmasından itibaren dünyanın en iyi tam boyutlu, çok yönlü SUV’u olarak hayranlık kazandı. Bu sebeple model, SVO’nun ilk SVX aracı olarak kusursuz bir temel oluşturuyor. Yeni Discovery, SVX armasını taşıyacak ilk modern Land Rover aracı olacak.


SVX ürün yelpazesi tüm ailenin seveceği, her türlü zeminde zahmetsiz kullanım ve bağlantı sunan güçlü ve çok yönlü bir SUV yaratarak bizlere Land Rover'ın her türlü zemine uyum yeteneğini dinamik ve farklı bir şekilde sunma fırsatı veriyor. Discovery SVX, konfor ve kullanışlılıktan ödün vermeden off-road sürüş tutkunlarını her türlü zemine uyum becerisinin yeni nesliyle ödüllendiriyor.


MARK STANTON
JAGUAR LAND ROVER SVO DİREKTÖRÜSVX

SVX, Discovery’nin çok yönlülüğünü, tartışılmaz off-road yeteneğini geliştirerek yeni seviyelere çıkarıyor. Araç 525bg azami güç ve 625Nm tork üretmek üzere ayarlanan Jaguar Land Rover’ın 5.0 litre supercharged V8 benzinli motorunun yanı sıra en zorlu zeminlerde mücadele ederken sürücünün kendine olan güvenini artıracak süspansiyon modifikasyonlarıyla birlikte sunulacak.


Hidrolik Aktif Devrilme Kontrolü (H-ARC) SVX ile birlikte Discovery’de bir ilki oluşturuyor. Sistem, üst düzey off-road çekişini artırarak daha fazla tekerlek hareketi ve gelişmiş gövde kontrolü sunarken, yol sürüşü sırasında akıcı, yere sağlam basan bir sürüş için gövdenin yana yatma eğilimini azaltıyor.


Discovery SVX hem hafif alüminyum monokok mimari hem de dört köşeden havalı süspansiyon sisteminin yükseltilmesiyle elde edilen gelişmiş yaklaşma, ayrılma ve kırılma açılarına sahip. Havalı süspansiyon sistemi, uzun amortisör hareketi ve gözden geçirilmiş mafsalları ve tüm bunlara uygun, alüminyum alaşım jantlara takılı her türlü zemine uygun büyük 815 mm çapında 275/55 R20 Goodyear Wrangler lastikleri içerir.


Yüksek yanaklı lastikler temas baskısını azaltır ve yumuşak yüzeylerde performansı artırır. Daha agresif bir diş deseni ile birleştiğinde bu özellik çamurlu koşullarda tutuşu artırır.


Discovery SVX aynı zamanda her türlü yüzeyde çekişi iyileştirmek üzere özel olarak ayarlanmış Terrain Response 2 sistemiyle birlikte çalışan aktif merkezi ve elektronik arka kilitli diferansiyel ile donatılmıştır.


Tüm bu donanım yükseltmeleri çift hızlı aktarım kutusuna sahip sekiz ileri şanzımana yönelik benzersiz yazılım kalibrasyonları ile Yokuştan İniş Kontrolü, Elektronik Çekiş Kontrolü (ETC), Adaptive Dynamics, Dinamik Denge Kontrolü (DSC), All-Terrain Progress Control (ATPC) ve değişken oranlı elektronik Takviyeli Direksiyon (EPAS) dahil olmak üzere Discovery’e ait dinamik sistemleri ile tamamlanır. Discovery SVX ayrıca sürücüye off-road manevraları sırasında en uygun kontrolü sağlayan döner vites değiştirici yerine modelde ilk kez kullanılan Pistol Shifter özelliğini içerir.


Discovery SVX’in miras aldığı sağlamlık ve daha ileriye gitme yeteneğini görsel olarak yansıtmak isteyen Land Rover tasarımcıları SVX’e içte ve dışta farklı, agresif ve amaca yönelik bir görünüm kazandırmak üzere Camel Trophy ve G4 Challenge etkinliklerinde kullanılanlar gibi simge haline gelmiş Discovery off-road araçlarını referans aldılar.


Her Land Rover’ın miras aldığı tasarım mükemmelliği ve mühendislik bütünlüğü yaptığımız her işin temelinde yatar. Discovery SVX, Land Rover’ın gerçek off-road performansı isteyen müşteriler için gerçek anlamda her türlü zemine uyum özellikli araçlar üretme konusundaki rakipsiz itibarını pekiştiriyor.


GERRY MCGOVERN
LAND ROVER BAŞ TASARIM MÜDÜRÜ

GERRY MCGOVERN

Frankfurt Otomobil Fuarında ön tanıtımı yapılan SVX’in seri üretim aracı koruyucu kızak plakalarına sahip benzersiz ön ve arka tamponlar ile her biri altı tondan fazla ağırlık taşıma kapasitesine sahip Rush Orange renginde metal kurtarma bağlantıları ve arka kısma monte edilen entegre vinç sistemine sahiptir.


Discovery SVX aynı zamanda satin Tectonic Grey gövde rengi, iç kısımdaki Rush Orange vurgularla bir araya gelen benzersiz Lunar ve Light Oyster renk ve malzeme birleşimi ve SVX markalı koltuklardaki “X” logolu perforasyonlar ile öne çıkar. V8 armasıyla birlikte benzersiz Narvik Black yan havalandırmalar, Narvik Black Dynamic ızgara, Gümüş tavan rayları ve zayıf ışıkta görüşü artırmak için iki ekstra ışık podu dönüşümü tamamlar.


SVO tarafından sunulan ilk Land Rover SVX, SVO yelpazesinin diğer üyeleri olan Range Rover Sport SVR, Range Rover SVAutobiography Dynamic, Jaguar F-TYPE SVR ve Jaguar XE SV Project 8 gibi Jaguar ve Land Rover araçlarıyla birlikte 12-24 Eylül tarihleri arasındaki Frankfurt Otomobil Fuarında Jaguar Land Rover standında ilk kez dünyaya tanıtılıyor.