LAND ROVER DİYARI'NA YOLCULUK. ARAZİDE SÜRÜŞ MACERASININ 70. YILI

Land Rover, Hint Himalayaları'nda 3.636 metre yükseklikte, Series 1 filosuyla hayatını sürdüren dağ köyünü ziyaret etti.

Hint Himalayaları'nda 3.636 metre

Land Rover, 70. yıl dönümü kutlamalarını yeni bir boyuta taşıyarak Batı Bengal'de klasik modellerden oluşan araç filosuyla hayatını sürdüren kırsal bir topluluğu ziyaret etti.


"Land Rover'ların Diyarı" olarak bilinen ve Himalayalar'ın derinliklerinde yer alan kırsal bölge, tarihi 1957'ye kadar uzanan, özenle korunmuş Series 1 Land Rover modellerini kullanıyor.

Land Rover'ların Diyarı

Bugün yayınlanan bir film ile, Hindistan'ın Batı Bengal bölgesindeki Maneybhanjang sakinleri tarafından Sandakphu'ya sıklıkla yapılan 31 km'lik muhteşem yolculuk anlatılıyor. Dik bayırlar, taşla dolmuş midilli yolları ve tehlikeli hava koşulları, Maneybhanjang sakinleri ve Land Rover araçlarının 3.636 metre yüksekliğe yaptıkları yolculukta günlük olarak karşılaştıkları tehlikelerden yalnızca birkaçı.

Hindistan'ın Batı Bengal

Land Rover ekibi, bu köy toplumu için her türlü arazide güvenilir ve kesintisiz ulaşım sağlamak üzere hayati bir rol oynayan bu olağanüstü Series 1 modellerini konu alıyor.

İlk kez 1948 yılında Amsterdam Otomobil Fuarında tanıtılan Land Rover, bu yıl 70. yaşını kutluyor. Land Rover, bu dönüm noktasını özel bir yayın, rekor kıran konvoylar ve Londra'daki Tasarım Müzesi'nde bir gösterim dahil olmak üzere 2018 boyunca bir dizi etkinlikle kutluyor.